Reklama

Skąd opóźnienie Alone in the Dark na PS3?

Premiera Alone in the Dark nadchodzi wielkimi krokami... ale nie dla wszystkich.

Właściciele PS3 będą musieli poczekać nieco dłużej na produkcję studia Eden Games. Choć gra jest w pełni gotowa, twórcy nie są zadowoleni ze sprawności jej działania.

Wielce oczekiwana przez fanów przygodowych gier akcji utrzymanych w konwencji thrillera premiera Alone in the Dark nastąpi już 20 czerwca tego roku. Produkcją studia Eden Games będą mogli cieszyć się właściciele platform PC, PS2, X360 i Wii. W gronie tym nie znalazło się PS3. O przyczynach takiego stanu rzeczy opowiedziała serwisowi Videogamer producentka gry, Nour Polloni. Po ostatniej prezentacji oczekiwanego tytułu w Londynie zamieszanie wzbudziło nieporuszenie kwestii wersji na PS3. Okazuje się, że z przyczyn technicznych ukaże się ona później, niż bliźniacze wydania na pozostałe platformy. Chodzi przede wszystkim o szybkość klatkowania. "Nie chcieliśmy by właściciele PS3 mieli gorsze wrażenia z rozgrywki" - powiedziała Polloni. "Chcemy to naprawić i mieć pewność, że i oni doznają możliwie najlepszych przeżyć" - dodała.

Reklama

Na razie nie wiadomo, kiedy wersja na PS3 pojawi się w sklepach, zapewniono jednak, że stanie się to przed końcem bieżącego roku. Ujawniono też, że pomimo tego poślizgu, zawartość wersji na PS3 i Xboksa 360 będzie taka sama.

Na koniec Polloni skierowała do właścicieli konsol Sony krzepiące słowa: "Naprawdę warto oczekiwać na tę produkcję. Nie chcieliśmy w żaden sposób zwieść graczy. Dlatego też wolimy poczekać. Wiem, że to trudne, ale pragniemy jednocześnie, by wszyscy doznali takich samych przeżyć".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy