Reklama

Saints Row 2

Rozszerzono także możliwości ruchów naszego bohatera o opcje takie jak rzucanie przedmiotami, robienie z ludzi żywych tarczy czy wiele, wiele innych. Wrzucenie ludzi pod pociąg czy przebranie się za policjanta i zrobienie napadu na bank to tylko niektóre z zaprezentowanych w trailerach działania.

Reklama

Będziemy mogli pokierować siedmioma typami pojazdów. Są to między innymi: motocykle, samochody, samoloty, łodzie i skutery wodne. Dzięki nim zwiedzanie miasta i wykonywanie misji stanie się przyjemniejsze. Jeśli mowa o dostępnym arsenale, to do użytku będziemy mieć takie zabawki jak piła mechaniczna, miotacz płomieni, minigun, SKR-9 (będące niczym innym jak MP5) czy Annihilator, za który robi bazooka.

I'm from America

Rozgrywka toczy się w iście hollywoodzkim stylu. Szybkie samochody i motocykle, pościgi, wybuchy, strzelaniny - tego wszystkiego w każdej z misji będzie aż w nadmiarze. Co ważne, nie jesteśmy ograniczeni co do kolejności ich wykonywania. Oprócz zadań gra oferuje nam także wiele pobocznych możliwości, takich jak walki w klatkach czy base jumping. Powstał nawet bardzo śmieszny trailer do gry, który prezentuje czynności, jakimi możemy się zająć... na tle tych z GTA IV. Z tym, że twór od firmy Rockstar zaprezentowany jest w nim w bardzo krzywym zwierciadle.

Grę będzie można przejść zarówno samemu, jak i w trybie kooperacji z kolegą - wtedy to zwykłe zwiedzanie miasta, a także przechodzenie strony fabularnej stanie się o wiele ciekawsze. Ponadto niektóre z misji będą wymagały działania w grupie. Wtedy wezwiemy do pomocy naszych "ziomali" z gangu. A gdy oni przybędą, wraz z nimi pojawi się też kawał szalonej, soczystej akcji i dobrej zabawy. Wsparcie przyda się m.in. do przejmowania kolejnych dzielnic w mieście, czyli to, co widzieliśmy już w San Andreas, a co będzie tutaj niezbędne, by uzyskać kontrolę nad miastem. Istnieć będzie także rozbudowany tryb multiplayer, w którym gracze z całego globu staną przeciwko sobie do walki.

Innym godnym pochwały - a przynajmniej na to się zanosi - aspektem produkcji będzie jej strona techniczna. Fizyka prezentuje się w sposób bardzo rzeczywisty, a za serce chwytają szczególnie widowiskowe wybuchy aut, po których zostaje kupa dymu i wiele rozrzuconych po okolicy części. Grafika także ma szansę być mocną stroną Saints Row 2, trudno jednak stwierdzić to po promocyjnych, a więc być może i ulepszanych, screenshotach.

Najważniejsza jednak informacja, a zarazem jedna z najbardziej zaskakujących, jest taka, że Saints Row 2 zostanie wydane nie tylko na PlayStation 3 oraz Xbox 360, ale także na PC. A wszystko to już w październiku tego roku. Czyżby więc na PC szykował się pojedynek SR2 kontra GTA IV?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje