Reklama

Rozterki miłosne trzech firm

Kolejna edycja rozterek miłosnych trzech firm - Square Enix, Tecmo i Koei. W tym odcinku Tecmo odpowiada na dociekliwe pytania Square Enix.

Wstęp: zaczęło się od złożenia propozycji Tecmo przez Square Enix, według której miałoby dojść do przejęcia tej pierwszej przez tą drugą. Oferta ta wkrótce spotkała się z odmową, ale Square Enix wciąż drążyło temat, gdy do całej sprawy wmieszało się jeszcze Koei. W ostatniej informacji dotyczącej tych rozterek trzech firm wspominaliśmy o pytaniach, jakie zarząd SE zadał szefostwu Tecmo. Dziś przyszedł czas na odpowiedzi:

1. "Powodem, dla którego członkowie zarządu Tecmo nie zaakceptowali tej oferty jest decyzja o rozpoczęciu rozmów z Koei dotyczących połączenia".

Reklama

2. "Przyjmując takie wytłumaczenie, plan połączenia z Koei (...) jest szczególnie korzystny dla udziałowców Tecmo".

3. "Gdyby tak nie było, rozważalibyśmy alternatywne wyjścia, które byłyby korzystne dla udziałowców".

(...)Wymóg udzielenia odpowiedzi na ofertę Square Enix w ciągu tygodnia nie pozostawił zbyt wiele miejsca na dyskusje i negocjacje. Natomiast jeżeli chodzi o propozycję Koei, to mamy czas, aby rozważyć sposób integracji oraz jak podnieść wartość obu firm. To dlatego rozpoczęliśmy rozmowy z Koei".

Jak widać oficjalnie to pośpiech producenta serii Final Fantasy zniechęcił zarząd Tecmo do rozmów. Jednak oczywistym jest, że ta oferta doprowadziłaby do podległości wobec Square Enix. Przy fuzji z Koei zarząd Tecmo może w najgorszym wypadku skończyć jako równorzędny decydent.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje