Reklama

Resident Evil 5 - nowe szczegóły

Magazyn Xbox World 360 ujawnił nowe informacje na temat piątej odsłony serii Resident Evil...

...możemy spodziewać się w niej m.in. systemu chowania się za przeszkodami, trybu współpracy dla dwóch graczy, powrotu znanych z poprzednich części postaci i grywalnych wspomnień bohaterów.

O nowym Residencie co nieco już wiadomo, ale fani serii i tak z chęcią łykną każdą nową informację na temat następcy tytułu uważanego powszechnie za jedną z najlepszych gier akcji, jakie kiedykolwiek powstały. Brytyjski magazyn Xbox World 360 zdobył ich trochę więcej i nie omieszkał podzielić się nimi z czytelnikami, od których już prosta droga do graczy na całym świecie. Okazuje się, że Chris Redfield będzie mógł korzystać z pomocy partnerki, którą z pewnością zobaczymy w akcji w nowym, zapowiedzianym na 30 maja trailerze gry. W trybie single kontrolę nad nią będzie mieć SI, ale RE5 nie stworzy żadnego problemu tym, którzy będą mieli ochotę się w nią wcielić. Potwierdzono dwuosobowy tryb współpracy, do którego będzie można płynnie przechodzić z zabawy dla jednego gracza - wystarczy być połączonym z Internetem. Co-op przy jednej konsoli jest na razie niewiadomą.

Reklama

A propos trybów rozgrywki - w "piątce" znajdzie się również Mercenaries, czyli znane z poprzedniej odsłony zabijanie przeciwników na czas na specjalnych mapach. Jeśli natomiast chodzi o sterowanie, to nadal nie będzie można strafe'ować, ale pojawią się uniki, wykonywane prawym analogiem. W grze zostanie zaimplementowany system chowania się za przeszkodami i strzelania zza rogu.

Na koniec kilka nowości na temat fabuły (uwaga, dalej lekki SPOILER). Wirusa, po którym ludzie zachowują się jak potwory do Afryki przyniosła... wysoka aktywność tamtejszych wulkanów. W przygodzie Chrisa swoje role odegrają również Sherry Birkin i Albert Wesker, bohaterowie dobrze znani miłośnikom serii, a niektóre przeszłe wydarzenia będzie można przeżyć w części piątej raz jeszcze, dzięki patentowi który znajdzie się również w MGS-ie 4 - grywalnych wspomnieniach postaci.

Resident Evil 5 zostanie wydany w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 w tym roku fiskalnym firmy Capcom, który kończy się w marcu 2009. Czyli gwiazdka bez zabijania hord zombie? Na to wygląda, chociaż na razie trzeba poczekać na oficjalną informację wydawcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje