Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Remake The Secret Of Monkey Island na X360

Szykuje się powrót jednej z najbardziej znanych serii gier przygodowych.

Na forach Evilavatar pojawiła się informacja, że planowane jest powtórne wydanie The Secret Of Monkey Island, co ciekawsze w wersji na konsolę Xbox 360.

Reklama

The Secret Of Monkey Island - Special Edition, bo tak nazywać się ma reedycja jednej z należących do klasyki gatunku gier przygotowych, pojawił się na niemieckiej stronie zajmującej się ocenianiem gier pod względem ograniczeń wiekowych. Na razie nie wiadomo, co dokładnie należy rozumieć przez dopisek "edycja specjalna". Niektóre zagraniczne serwisy sugerują, że przygody sympatycznego Guybrusha Threepwooda na wyspie pełnej piratów, miałby otrzymać nową szatę graficzną oraz podłożone dialogi. Wersją tą potwierdza jeden z użytkowników EvilAvatar, pisząc w poście, że The Secret Of Monkey Island - Special Edition otrzyma rysowaną w wysokiej rozdzielczości grafikę, a dźwięk podłożą aktorzy znani z Escape from Monkey Island.

Opublikowana ocena wiekowa gry sugeruje, że wydawcą tego remake'u będzie Activision, mimo, że za całą serię do tej pory było odpowiedzialne LucasArts. Jest to jednak prawdopodobnie spowodowane tym, że Activision zajmuje się na europejskim rynku wydawaniem i dystrybucją produktów przygotowywanych przez firmę Goerge'a Lucasa. The Secret Of Monkey Island - Special Edition zostanie najprawdopodobniej dedykowana usłudze Xbox Live Arcade, jednak ja donoszą zachodnie serwisy, jest cień szansy, że gra trafi do normalnej dystrybucji.

Oryginalne The Secret Of Monkey Island zostało wydane w 1990 roku i zostało uznane za jedną z lepszych gier przygodowych tamtych czasów. Popularność tytułu zaowocowała serią kontynuacji, z których ostatnia miała swoją premierę w 2000 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje