Reklama

Prototype - zmieniający się świat

Free-roamingowa gra akcji Prototype - według ostatnich zapewnień twórców - ma odznaczać się światem, który w miarę kolejnych godzin w nim spędzonych będzie się wyraźnie zmieniał.

Studio Radical planuje zawrzeć w nim system dynamicznej walki wojska z mutacjami stworzonymi przez tajemniczy wirus.

Tim Bennison ze studia Radical Entertainment w rozmowie z serwisem Gamasutra zapowiedział, że świat Prototype'a - jego najnowszego projektu - będzie się zauważalnie zmieniał. Ma to być coś nowego w reprezentowanym przez grę gatunku. "Co prawda nie jestem pewny na 100%, ale to chyba pierwszy tytuł z gatunku sandbox, w którym ewoluuje z czasem nie tylko postać gracza (to akurat już standard), ale i świat wokół niej. Otoczenie z początku gry różni się od tego, co będzie można zobaczyć na końcu. Nawet w produkcjach takich jak Scarface czy GTA świat tak naprawdę pozostaje przez cały czas niezmieniony. Ty się zmieniłeś, zbudowałeś swoje imperium czy coś w tym stylu... Ale to wszystko" - powiedział Tim.

Reklama

Co ważne, nie tylko złożono obietnice, ale również podano co nieco konkretów. Tim porównał Nowy Jork z Prototype'a do gigantycznej planszy do gry w Ryzyko. Na początku wszystkie terytoria będą neutralne, ale w trakcie zabawy niektóre obszary zostaną zarażone wirusem. Nawyk omijania ich szerokim łukiem ma wyrobić sobie każdy rozsądny gracz. Obok nich pojawią się po jakimś czasie strefy opanowane przez wojsko, które będzie starało się przejąć nad nimi kontrolę. Co ciekawe, armia wcale nie okaże się dużo lepsza od potworów, które nawiedziły Manhattan.

Przedstawiciel studia Radical stwierdził na koniec, że oczywiście nie zdradził wszystkiego na ten temat i cała opisana sytuacja rozwija się dalej. Bardzo interesujące - miejmy nadzieję że developer dopracuje ten pomysł i udanie przełoży go na grywalną mechanikę. Prototype ukaże się w przyszłym roku na PC, PS3 i Xboksie 360.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje