Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Pierwsze szczegóły na temat fabuły Bioshock 2

O tym, że jedna z najbardziej klimatycznych i niesamowitych gier 2007 roku doczeka się sequela, po raz pierwszy oficjalnie dowiedzieliśmy się przed mniej więcej rokiem.

Niewiele do tej pory było wiadomo o tym, co przyniesie Bioshock 2. Aż do dzisiaj.

Reklama

W mrocznych i wilgotnych czeluściach Internetu wystartowała flashowa strona www wyraźnie powiązana ze światem Bioshocka. Krótko mówiąc ? ruszyła kampania przygotowująca graczy na nadejście Sea of Dreams. Po wejściu na stronę zatytułowaną There?s Something In The Sea oczom odwiedzających ukazuje się mapa świata, z zaznaczoną irlandzką miejscowością Liscannor Bay. Z wycinka gazetowego dowiadujemy się, że siedmioletnia Maura została uprowadzona przez tajemniczego napastnika z czerwonym światełkiem na głowie. Zrozpaczeni rodzice chcą odzyskać córkę i oczekują na jakiekolwiek informację od porywacza. Tymczasem na plaży jeden z rybaków znalazł dziwną figurkę? czyżby przedstawiała tajemniczego kidnapera?

Wiemy jeszcze jedną ważną rzecz ? pierwszy Bioshock rozgrywał się w 1960 roku, tymczasem we fragmencie gazety wyraźnie widać datę 1967, czyli Bioshock 2 będzie najprawdopodobniej sequelem, a nie prequelem, jak wcześniej zakładano. Niezmiernie ciekawym jest, cóż takiego wymyślają chłopaki z 2K Marin. Czyżby wyjście na powierzchnię? I jak się do tego ma pierwszy, króciutki zwiastun gry, który pojawił się w październiku? Możemy chyba spokojnie założyć, że tamta dziewczynka, to Maura. Ale czy Maura jest jedną z Siostrzyczek? Atmosfera się zagęszcza i przed jesienną (październikową?) premierą gry jeszcze niejedna rzecz podniesie nam ciśnienie. Czekamy!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje