Reklama

PGR 5 w rękach twórców Forzy?

Jeden z zachodnich serwisów utrzymuje, że Project Gotham Racing 5 będzie tworzony w studiu Turn 10 odpowiedzialnym za grę Forza Motorsport 2.

Rewelacje te pochodzą od tajemniczego informatora.

W momencie gdy Bizarre Creations przechodziło pod skrzydła firmy Activision jasnym stało się, że studio to nie będzie odpowiadało za kolejne odsłony serii Project Gotham Racing. Prawa do tej marki zostały bowiem w rękach Microsoftu. Dalsze losy jednego z najlepszych cykli gier wyścigowych stanęły pod znakiem zapytania, choć przedstawiciele giganta z Redmond od razu zapowiadali, że PGR doczeka się kolejnych odsłon. Pod znakiem zapytania stała jednak nazwa ekipy, która miałaby się zająć następnymi częściami serii. Być może już wkrótce oficjalnie dowiemy się kto będzie stał za następcą wydanej w zeszłym roku "czwórki". Wiele wskazuje na to, że będzie to studio Turn 10, producenci gry Forza Motorsport 2. Tajemniczy informator powołujący się na bliskie kontakty z tą ekipą przekazał serwisowi AddictGaming rewelacje świadczące o prawidłowości jego wskazań.

Reklama

Co więcej, prace nad Project Gotham Racing 5 miałyby zostać ogłoszone w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Czas poświęcony na dywagacje czy powyższe doniesienia okażą się prawdziwe można równie dobrze spożytkować na dyskusję o słuszności takiej decyzji Microsoftu (oczywiście jeśli Turn 10 rzeczywiście zajęło się produkcją piątego PGR-a). Marka stworzona przez Bizarre Creations jest przecież jedną z najlepszych serii gier wyścigowych minionych lat i jakakolwiek nieprzemyślana decyzja mogłaby doprowadzić do schyłku glorii, jaką PGR cieszy się ostatnimi czasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje