Reklama

Ninja Gaiden 2 - milion sprzedanych kopii

Gra Ninja Gaiden 2, wydana w czerwcu wyłącznie na Xboksa 360, sprzedała się na całym świecie w milionie egzemplarzy - pochwalił się Microsoft.

Firmy Microsoft i Tecmo ogłosiły, że w ciągu niecałych trzech miesięcy grze Ninja Gaiden 2 na Xboksa 360 udało się przekroczyć barierę miliona sprzedanych egzemplarzy. Tytuł miał premierę na wszystkich ważniejszych terytoriach w pierwszej połowie czerwca (oprócz Niemiec, gdzie organizacja USK uznała, że nie chce ryzykować zepsutej młodzieży biegającej z katanami po ulicach).

Ninja Gaiden 2 to długo oczekiwana kontynuacja hitu, którego wielu okrzyknęło królem technicznych slasherów. Odziedziczyła po nim wyjątkowo rozbudowany system walki, mnogość broni do wyboru, piękną grafikę, problemy z kamerą i fabułę, która powszechnie uznawaną jest za bezsensowną. Ale kto by się tam przejmował historią, skoro a) Ninja jest, b) wielkie, złe demony są i w końcu c) bogato wyposażone przez naturę agentki CIA też. Itagaki wiedział, co robi, milion był tylko kwestią czasu.

Reklama

Swoją drogą, przyszłość tej serii jest jedną wielką niewiadomą - po jego odejściu, pozwaniu firmy, zrezygnowaniu jej szefa i innych wydarzeniach praktycznie na 100% można powiedzieć, że jeśli powstanie część trzecia, to będą robili ją zupełnie inni ludzie. Ciekawe, jak marka na tym wyjdzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje