Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nielegalne przejęcia kont na Xbox LIVE

Microsoft przyznał, że w ostatnim czasie zwiększyła się liczba nielegalnych przejęć kont użytkowników Xbox LIVE.

Nie jest to jednak wina błędu w oprogramowaniu, lecz tzw. czynnika ludzkiego.

Reklama

Otóż wielu użytkowników pada ofiarą specyficznego oszustwa. Otrzymują bowiem email rzekomo pochodzący od Xbox Support. Proszeni są w nim o potwierdzenie danych posiadacza konta. W mailu znajdują link do witryny łudząco podobnej do oficjalnej strony logowania do MS Passport. Jeżeli się nie zorientują, że jest to oszustwo, podają swoje dane, w ten sposób udostępniając je złodziejowi.

Zdarzały się również sytuacje, w których sprytni oszuści byli w stanie tak dobrze nakłamać pracownikom infolinii Microsoftu, że ci uwierzyli, że mają do czynienia z prawowitymi właścicielami konta. Na szczęście personel biura obsługi klienta przeszedł odpowiednie przeszkolenie i taka sytuacja nie powinna już mieć miejsca. Microsoft przyznał też, że osoby, które w ten sposób straciły swoje konto, uzyskają zwrot pieniędzy, a także możliwość ponownego pobrania wcześniej zakupionych dodatków i gier.

Ogólnie mówiąc, nie należy obawiać się dziury w systemie bezpieczeństwa Xbox LIVE, natomiast trzeba mieć na uwadze fakt, że Microsoft nigdy nie prosi w mailach o podawanie swoich danych, a wszelkie tego typu listy to bezczelne oszustwa.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | nielegalne | Live | Xbox

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje