Nadchodzi film na podstawie Gears of War

New Line wykupiło licencję na sfilmowanie popularnej gry Gears of War i planuje wypuścić film w 2009 roku.

New Line w porozumieniu z Microsoftem i filmą Epic nabyło prawa do ekranizacji Gears of War - ostatniego megahitu na Xboxa 360. Licencja uznana zarówno przez krytykę, jak i graczy, którzy kupili już około 4 milionów kopii gry , dostanie się na ekrany kin około lata 2009 roku. Podczas produkcji gry firma Epic stworzyła bogate uniwersum i mnóstwo pobocznych historii, które teraz mogą zaistnieć w obrazie filmowym.

Będzie to już druga po Halo planowana adaptacja filmowa gry ze stajni Microsoftu. Niestety projekt Halo rozpadł się jeszcze długo przed pierwszym klapsem. W produkcję był nawet zaangażowany Peter Jackson, ale ekipie nie udało się nawet nakreślić realistycznego, końcowego budżetu, co doprowadziło do zawieszenia prac na czas nieokreślony. Co zazwyczaj oznacza w praktyce „na zawsze”.

W kolejce do Hollywood znajduje się już kilka innych gorących licencji. Wiele mówi się o planowanym kręceniu World of Warcraft, Metal Gear Solid i Hitmana. Zdjęcia tego ostatniego ruszają 29 marca, a w produkcję zaangażowało się studio Fox. Pojawiły się również plotki o próbach adaptacji przygód Kratosa z God of War. Wygląda na to, że kina zostaną zalane w 2009 roku falą adaptacji konsolowych hitów.

Reklama
Valhalla.pl
Dowiedz się więcej na temat: film
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy