Reklama

Molestowanie przez sieć Xbox Live

Xbox Live to system pozwalający użytkownikom konsoli Xbox na rozgrywki online. Jednak nie do końca wszyscy tę usługę wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem i... prawem.

Ostatnio kalifornijska policja oskarżyła 26-letniego Amerykanina o to, że poprzez system Xbox Live nawiązał kontakt z 14-letnim chłopcem, by namówić go na spotkanie, na którym doszło do molestowania seksualnego.

Oskarżony od kilku miesięcy utrzymywał kontakt z chłopcem, czatując z nim przez sieć i wysyłając e-maile. W ten sposób zdobył adres chłopca i jego telefon. Następnie doszło do nieprzyjemnego dla 14-latka spotkania, o którym od razu chłopiec powiedział matce. Ta poinformowała policje, po czym doszło do aresztowania oskarżonego - przy okazji zabezpieczono laptopa, Xboxa i zestaw kamerek internetowych, którymi posługiwał się 26-latek.

Incydent ten jest wyraźnym sygnałem alarmowym zarówno dla twórców gier, jak i rodziców młodocianych graczy. Wszak młodzi ludzie bardzo często wykorzystują internet do swoistego rodzaju zabawy, jaką są gry przez sieć, co w większości wypadków wiąże się z nawiązywaniem kontaktów z innymi graczami. Okazuje się, że niektórzy z nich nie zawsze mają ochotę tylko i wyłącznie na elektroniczną rozrywkę...

Dowiedz się więcej na temat: molestowanie | Live | Xbox

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje