Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft zmienia ceny gier niezależnych

Jedną z ciekawszych opcji obecnego systemu konsoli Xbox 360 jest panel gier niezależnych.

Teraz Microsoft wprowadza nowe widełki cenowe dla tych produkcji.

Reklama

O tym, że dużym firmom wydawniczym nie podoba się dostęp do gier twórców niezależnych w systemie konsoli Xbox 360 wiemy już od jakiegoś czasu. Do tego dochodziły nas głosy o tym, że twórcy niezależni są ograniczani odgórnymi limitami ograniczającymi dostępność ich produkcji w serwisie Xbox Live. Teraz Microsoft wprowadza nowe widełki cenowe na produkcje niezależne. Zaczną obowiązywać po 22 października.

Nowe ceny wynoszą odpowiednio: 400, 240 i 80 punktów Microsoftu (5, 3 i 1 USD) za pełną wersję gry. Przy czym gry za 80 punktów nie mogą być większe niż 50 MB. Dotychczasowe ceny były ustawione na pułapie 800, 400 i 200 punktów, co w opinii wielu graczy ograniczało dostęp do produkcji niezależnych. Zmiany obejmą też tytuły obecne na rynku. Co prawda w większości przypadków twórcy będą mogli pozostawić ceny na wcześniejszym poziomie, ale każde uaktualnienie produkcji musi nieść ze sobą zmianę ceny. Jednie w przypadku gier wycenionych obecnie na 200 punktów cena automatycznie spadnie do 80.

To pierwsza reakcja firmy, która wyraźnie faworyzuje graczy, a nie deweloperów. Z jednej strony jest to cios dla kieszeni deweloperów, a z drugiej niższe ceny zazwyczaj przekładają się na większą sprzedaż. Może się okazać, że nowe ceny wraz z nowym systemem oceniania gier będą rozwiązaniem, na którym długofalowo skorzystają wszyscy.

Dowiedz się więcej na temat: widełki | 360 | Xbox | Microsoft | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama