Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft planuje X360 z napędem HD-DVD?

Smarthouse, australijski serwis internetowy poświęcony różnym nowinkom technologicznym wyjawił informację, jakoby Microsoft wraz z firmą Toshiba opracowywał nowy model X360 wyposażony w napęd HD-DVD. Redaktorzy serwisu powołują się na informacje uzyskane od (jak zwykle) anonimowych informatorów z Toshiby.

Twierdzą oni, że nowe urządzenie powinno zadebiutować pod koniec 2008 roku lub na początku 2009.

Reklama

Nowy X360 poza napędem HD-DVD ma być wyposażony w większy dysk twardy oraz wmontowaną kartę sieci bezprzewodowej. Będzie odtwarzać filmy w rozdzielczości 1080p. Na tym jednak nie koniec zmian. Według Smarthouse Microsoft i Toshiba pracują nad wprowadzeniem do konsoli nowszych i lepszych rozwiązań technologicznych, by uzyskać urządzenie pracujące o wiele ciszej i charakteryzujące się większą niezawodnością.

Trudno powiedzieć, na ile poważnie można traktować te doniesienia. Z jednej strony w branży od dawna podejrzewa się, że rozwój sytuacji rynkowej prędzej czy później skłoni Microsoft do wydania konsoli wyposażonej w napęd odczytujący pojemniejsze niż zwykłe DVD nośniki, z drugiej wprowadzenie takiego urządzenia na rynek z pewnością wywołałoby gniew milionów nabywców starszej wersji X360.

Nie wiadomo także, jak rozwiązany zostałby problem z grami. Najprawdopodobniej wciąż miałyby ukazywać się na DVD po to, by zachować kompatybilność z obecnym modelem konsoli. W takim razie zakupem nowego X360 (który z pewnością byłby sporo droższy od obecnego) zainteresowani byliby jedynie miłośnicy filmów w rozdzielczości HD, ponieważ gracze z nowego napędu nie mieliby żadnego pożytku.

Microsoft zapytany o sprawę przez serwis GameSpot wstrzymał się od komentarza, czego można się było spodziewać. Póki co nie pozostaje nam więc nic innego, jak traktować tę informację jako plotkę.

Dowiedz się więcej na temat: Wyposażony | toshiba | urządzenie | serwis | Microsoft | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje