Reklama

Microsoft planuje X360 z napędem HD-DVD?

Smarthouse, australijski serwis internetowy poświęcony różnym nowinkom technologicznym wyjawił informację, jakoby Microsoft wraz z firmą Toshiba opracowywał nowy model X360 wyposażony w napęd HD-DVD. Redaktorzy serwisu powołują się na informacje uzyskane od (jak zwykle) anonimowych informatorów z Toshiby.

Twierdzą oni, że nowe urządzenie powinno zadebiutować pod koniec 2008 roku lub na początku 2009.

Nowy X360 poza napędem HD-DVD ma być wyposażony w większy dysk twardy oraz wmontowaną kartę sieci bezprzewodowej. Będzie odtwarzać filmy w rozdzielczości 1080p. Na tym jednak nie koniec zmian. Według Smarthouse Microsoft i Toshiba pracują nad wprowadzeniem do konsoli nowszych i lepszych rozwiązań technologicznych, by uzyskać urządzenie pracujące o wiele ciszej i charakteryzujące się większą niezawodnością.

Reklama

Trudno powiedzieć, na ile poważnie można traktować te doniesienia. Z jednej strony w branży od dawna podejrzewa się, że rozwój sytuacji rynkowej prędzej czy później skłoni Microsoft do wydania konsoli wyposażonej w napęd odczytujący pojemniejsze niż zwykłe DVD nośniki, z drugiej wprowadzenie takiego urządzenia na rynek z pewnością wywołałoby gniew milionów nabywców starszej wersji X360.

Nie wiadomo także, jak rozwiązany zostałby problem z grami. Najprawdopodobniej wciąż miałyby ukazywać się na DVD po to, by zachować kompatybilność z obecnym modelem konsoli. W takim razie zakupem nowego X360 (który z pewnością byłby sporo droższy od obecnego) zainteresowani byliby jedynie miłośnicy filmów w rozdzielczości HD, ponieważ gracze z nowego napędu nie mieliby żadnego pożytku.

Microsoft zapytany o sprawę przez serwis GameSpot wstrzymał się od komentarza, czego można się było spodziewać. Póki co nie pozostaje nam więc nic innego, jak traktować tę informację jako plotkę.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: Wyposażony | toshiba | urządzenie | serwis | Microsoft | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy