Reklama

Microsoft pewny swego

Święta coraz bliżej, wojna na polu konsol się zaostrza. Aaron Greenberg z Microsoftu jest pewny, że X360 sprzeda się lepiej od PS3. Głównie za sprawą przewagi cenowej. Niczym przed bokserską walką przedstawiciele Microsoftu i Sony zajrzeli sobie w oczy.

Oczywiście z tą tylko różnicą, że nie na żywo w świetle reporterskich fleszy, a w tradycyjnym, korespondencyjnym pojedynku na słowa poprzedzającym przedświąteczną wojnę o klienta. Nikt nikogo nie będzie też bił (chyba, że klienci siebie nawzajem, gdy w sklepie zostanie ostatnia sztuka upragnionej konsoli), a mimo to metafora wciąż wydaje się odpowiednia. Oto bowiem Aaron Greenberg z Microsoftu stwierdził, że jest pewien zwycięstwa Xboksa 360 na PS3 w czasie tegorocznych świąt. Jego zdaniem decydującym czynnikiem w starciu obu konsol może okazać się cena, a ta kategoria zdecydowanie przemawia na korzyść giganta z Redmond (180 funtów za X360 i 300 za PS3 - to robi różnicę). Greenberg nawiązał tym samym do niedawnych wypowiedzi Kaza Hiraiego (prezesa Sony Computer Entertainment), który raz jeszcze podkreślił, że konsola japońskiego giganta nie doczeka się obniżki cenowej w tym roku. Nie zmienia to jednak faktu, że Sony mocno wierzy w zwycięstwo swojej platformy.

Reklama

Podobnie bojowa atmosfera panuje w obozie Microsoftu. "Przewidujemy, że nasza przewaga cenowa nad PS3 utrzyma się jeszcze przez długi czas" - powiedział Greenberg. "Jesteśmy pewni, że pokonamy PS3 w trakcie tegorocznych świąt zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie. Dokonamy tego w skali światowej" - dodał.

Słowa słowami, a rzeczywistość i tak wszystko zweryfikuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje