Reklama

Microsoft bez nowej konsoli

Swego czasu w Internecie pojawiało się sporo spekulacji sugerujących, że Microsoft po cichu przygotowuje swoją konsolę przenośną, która mogłaby podjąć rywalizację z PSP oraz DS-em. Shane Kim, szef Microsoft Game Studios, zaprzecza jednak tym rewelacjom.

"Jesteśmy zadowoleni, że nie podjęliśmy się tego tematu, bo wypuszczenie platformy przenośnej to tak jak wypuszczenie kolejnego Xboxa 360" - stwierdził Kim. Dodał, że Microsoft ma dużo roboty z 360-tką oraz z ciągłym udoskonalaniem Xbox Live, natomiast w przypadku konsol przenośnych nie ma żadnego doświadczenia. Według niego, gry proponowane przez giganta z Redmond dla użytkowników Xboxów zupełnie nie sprawdziłyby się na handheldzie. Trzeba by było przygotować zupełnie nowe pozycje, a na to amerykański gigant nie jest jeszcze przygotowany.

Reklama

Szef Microsoft Game Studios podkreślił jednakże, że segment platform przenośnych zdobywa coraz większą popularność i z pewnością stanie się w przyszłości bardzo ważnym tematem dla Microsoftu. Na razie jednak szef koncernu, Bill Gates, lokuje swoje pieniądze w Zune oraz w Windows Mobile.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy