Reklama

Metal Slug w HD?

SNK Playmore rozważa przeniesienie słynnej konsolowo-automatowej serii Metal Slug w świat grafiki HD. Remake? Nowa gra? Na oficjalne ogłoszenie planów firmy być może nie przyjdzie nam czekać długo.

Usługi PlayStation Store i Xbox Live Arcade to w tej generacji konsol prawdziwa kopalnia remake'ów hitów z dawnych lat, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy jednak uważają, że te kolekcje mają pewne braki - a wśród nich wymieniają nieobecność Metal Sluga, klasycznej serii z gatunku "idź w prawo i nie przestawaj strzelać". No dobra, czasami szło się też w lewo, ale nie to jest w tym wypadku istotne - chodzi o to, że fani Marco, Tarmy i reszty zasypują firmę SNK Playmore prośbami o wersję HD, które najpewniej nie pozostaną bez odpowiedzi. "Aby zaspokoić apetyt naszych fanów na wersję HD Metal Sluga, rozważamy debiut serii na obecnej generacji konsol - podobnie, jak stanie się z grą Kings of Fighters XII. Mamy nadzieję oficjalnie ogłosić tę decyzję już niedługo" - ujawnił przedstawiciel wydawcy.

Reklama

Warto przypomnieć, że w tym miesiącu ma premierę Metal Slug 7, w wersji na konsolkę Nintendo DS. To pierwsza gra z serii, która ukaże się na tym handheldzie. Na razie nie zapowiedziano jej konwersji na inne platformy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy