Reklama

Japońska młodzież lubi konsole i to bardzo

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez japońską organizację zrzeszającą rodziców i nauczycieli pokazują, że aż 95% tamtejszych uczniów ma jakąś konsolę.

Do tego 5% z uczęszczających do 5 klasy szkoły podstawowej przyznaje się do grania w produkcje dla dorosłych.

Japoński Narodowy Kongres Rodziców i Nauczycieli (w skrócie "PTA") przeprowadził ankietę wśród młodzieży (uczniów 5 klasy podstawówki i 2 klasy liceum) oraz ich opiekunów na temat gier wideo i sprzętu, na którym grają. Wyniki raczej nie zaskakują, o ile weźmie się pod uwagę kraj, w którym przeprowadzono te badania. W zeszłorocznej ankiecie 6,8% uczniów podstawówek przyznawało się, że nie posiada w domu żadnej konsoli. Teraz jest to już niecałe 5%. Wśród uczniów liceum także utrzymuje się tendencja spadkowa - o 3 punkty procentowe mniej względem 12,3% w roku 2007.

Reklama

Wiadomo, że japońska młódź ma na czym grać, teraz tylko pozostaje pytanie - w co? Ok. 1/3 ankietowanych woli gry akcji, a 28% pytanych preferuje RPG-i. Co ciekawe, 5% piątoklasistów od czasu do czasu uruchamia gry dla dorosłych zawierające sceny erotyczne. Ilu się do tego nie przyznało - nie wiadomo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama