Reklama

Gry na konsolę X360 zajmą mniej miejsca na HDD

Wraz z aktualizacją oprogramowania konsoli Xbox 360 zmniejszy się ilość miejsca zajmowanego przez gry instalowane na dysku twardym.

Takie wiadomości dochodzą od osób, które biorą udział w testach poprawki.

CheapAssGmer informuje, że nowa aktualizacja konsoli Xbox 360 zmniejszyła rozmiary plików gier instalowanych na dysku twardym konsoli. Takie informacje napływają od testerów nowej aktualizacji do oprogramowania konsoli, która zadebiutuje oficjalnie 11 sierpnia br. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które posiadają dyski o pojemności 20 GB.

Jak informują testerzy, zmniejszenie rozmiaru instalacji dotyczy tylko niektórych gier. Dlatego chcąc sprawdzić, czy nastąpiła zmiana wielkości plików trzeba będzie zainstalować grę ponownie. Jest to dość czasochłonny proces, ale dla posiadaczy 20 GB dysków może okazać się zbawienny. Zresztą nie tylko dla nich, bo jak wiemy największy, będący w oficjalnej sprzedaży, dysk do konsoli ma pojemność 120 GB. To może być mało biorąc pod uwagę instalacje gier i nadchodzącą usługę Games on demand. Może się też okazać, że aktualizacja przyspieszy działanie Halo 3, jednej z niewielu, jeśli nie jedynej gry na konsolę Xbox 360, która działa gorzej po instalacji na dysku.

Reklama

Na razie stwierdzono zmniejszenie rozmiarów instalacji przy Left 4 Dead czy Street Fighter IV. Testerzy informują, że mniejsze gabaryty nie wpłynęły na spadek wydajności tytułów. Zgodnie z przewidywaniami do odpalenia zainstalowanych na dysku gier dalej potrzebna jest płyta z oryginałem.

Jesteśmy ciekawi, czy Microsoft zaprezentuje listę tytułów, których instalacja została zmniejszona, czy też będziemy musieli stworzyć ją sami.

(gram.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje