Reklama

Gears of War 2 - pierwsze wrażenia!

Pierwsza część Gears of War pokazała światu, że Microsoft nie musi obawiać się starcia z PlayStation 3. Ekipa Epic Games udowodniła, że Xbox 360 może dostarczyć oprawę graficzną najwyższej próby. Jednak nie tylko za grafikę pokochaliśmy Marcusa i jego oddział. Gears of War to jedna z najbardziej intensywnych, krwawych i grywalnych strzelanin wszech czasów.

Nic więc dziwnego, że oczekiwania co do Gears of War 2 były ogromne. Czy udało się je spełnić?

Jedynka kończyła się teoretycznym zwycięstwem ludzi. Jednak wprowadzenie do drugiej części pokazuje nam, że sukces był iluzoryczny, a przeciwnik okazał się potężniejszy niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Tylko jedno miasto ostało się z zagłady, więc dowództwo postanawia przejąć inicjatywę w tej wojnie i przenieść walkę na teren wroga. Tym samym oddział musi dostać się do jaskiń Szarańczy i zabić ich królową. Tak prezentuje się zarys fabularny. Teraz przejdźmy do tego, co Was interesuje najbardziej.

Rozgrywka praktycznie się nie zmieniła, więc Gears of War 2 to nadal strzelanina w perspektywie trzeciej osoby, która stawia na system osłon. Arsenał został wzbogacony i nie ma już sytuacji z jedynki, gdy część broni okazywała się kompletnie bezużyteczna. Z nowości warto wymienić wspaniały miotacz ognia, oraz takie zabawki jak moździerz, czy szatkownica, czyli potężny karabin, który swoją siłą ognia może powalić praktycznie każdego przeciwnika. Zmienili się również przeciwnicy. Poprzednio walczyliśmy praktycznie tylko z jednym typem wrogów, więc tym razem postawiono na różnorodność kształtów i rozmiarów. Uwierzcie nam, Gears of War 2 dostarcza gigantyczne bestie, z którymi będziecie musieli sobie poradzić. Intensywność, a przede wszystkim skala walk, to prawdziwe mistrzostwo świata. Batalie są niezwykle brutalne i efektowne, a wrogowie tak wymagający, że czasami ciężko złapać oddech. Pod względem grywalności, produkcja Epic Games to jedna z najlepszych gier w tym roku.

Oprawa graficzna nadal zachwyca. Popatrzcie na filmiki z tej gry. Producent zmusił konsolę do niesamowitego wysiłku i stworzył jedną z najpiękniejszych gier na rynku. Ogromne przestrzenie onieśmielają swoim ogromem. Olbrzymie, mroczne jaskinie. Zapadnięte miasta. Tajne kompleksy badawcze. Różnorodność i wykonanie poziomów to ekstraklasa. Równie dobrze wypada oprawa dźwiękowa. Muzyka, efekty walki i teksty bohaterów to najwyższy poziom, a polska wersja językowa została pomyślana o dorosłych graczach.

Gears of War 2 zapowiada się na jedną z najlepszych gier w 2008 roku. Fani pierwszej części już mogą składać zamówienia przed premierowe, a osoby nowe w temacie też nie muszę się długo zastanawiać. Trudno szukać drugiej tak spektakularnej gry. Więcej, piękniej, lepiej. Nie mamy do czynienia z rewolucją, ale doskonałym rozwinięciem pomysłów z pierwszej części. Bez zastanowienia polecamy Wam ten tytuł. To pozycja obowiązkowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje