Reklama

Fable II - pierwsze wrażenia!

Fable 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na konsolę Xbox 360. My już teraz dzielimy się z Wami pierwszymi wrażeniami z obcowania z tą produkcją. Po kilku godzinach gry możemy śmiało stwierdzić, że autorzy dopracowali błędy poprzedniej części i dostarczyli jeden z ciekawszych tytułów w gatunku RPG.

Świat Albionu zmienił się nie do poznania. Po kilkuset latach próżno szukać herosów wykonujących bohaterskie czyny, gdyż zostali oni zapomniani i stali się częścią legend i mitów. I właśnie tutaj wkraczamy do akcji.

Przed rozpoczęciem rozgrywki wybieramy płeć naszego bohatera, co jest nowością w porównaniu do poprzedniej części. Początek gry to dzieciństwo, które stanowi swojego rodzaju samouczek wprowadzający nas w realia gry. Uczymy się walczyć, rozmawiać i wykonywać zadania. Stajemy przed pierwszymi wyborami, które mogą być dobre lub złe. Szybko okazuje się więc, że nawet najdrobniejszy uczynek może mieć ogromne konsekwencje w przyszłości. Dlatego warto zastanawiać się nad każdym krokiem, który później może wpłynąć na reakcje mieszkańców na naszą postać. Dzieciństwo kończy się mniej więcej po godzinie zabawy i wówczas zaczyna się prawdziwa przygoda.

Nie będziemy Wam zdradzać fabuły gry, dlatego wspomnimy jedynie, że główny wątek dotyczy zemsty i obowiązkowego w grach RPG zagrożenia dla całego świata. Spokojnie, Fable 2 stawia na poczucie humoru, więc nie będziecie musieli wysłuchiwać patetycznych tekstów. Poza głównym wątkiem możemy brać udział w licznych zadaniach pobocznych, będziemy mogli wykonywać kilka dodatkowych zawodów, a nawet kupimy dom i założymy rodzinę. Jednak podstawa to misje, w których walczymy z najróżniejszymi przeciwnikami. Tutaj doskonale sprawdza się nowy system walki, który umożliwia wykonywanie większość ataków przy pomocy tylko jednego przycisku. Kolejna nowość to pies, który stanie się Waszym najlepszym przyjacielem. Pomoże Wam w walce, wywącha w ziemi skarby, zaszczeka, gdy wyczuje niebezpieczeństwo. Możecie go trenować i szkolić, dawać mu nagrody oraz nauczyć psich sztuczek.

Od pierwszych minut zachwycił nas piękny świat Fable 2. Projekty postaci i budynków to nadal bajkowy klimat, choć już nieco mniej nawiązujący do średniowiecza. Podobnie ma się sprawa strojów i broni w grze. Zniknęły ciężkie zbroje, potężne miecze i łuki, a pojawiły się lekkie ubiory, szable i strzelby. Kilkaset lat zrobiło swoje, więc fani z początku mogą poczuć się nieco zaskoczeni. Spodobała się nam również ścieżka dźwiękowa, która tworzy wyjątkowy nastrój gry. Z kolei głosy postaci to prawdziwe mistrzostwo świata. Nagrano setki dialogów, dzięki czemu każdy bohater wyróżnia się ciekawym charakterem.

Nasze pierwsze wrażenia z Fable 2 są jak najbardziej pozytywne i nie możemy się doczekać, kiedy znowu wrócimy do tego niezwykłego świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne