Reklama

Fable 2 pożywką dla naukowców?

Peter Molyneux ujawnił w wywiadzie dla magazynu Wired, że uważa swoje najnowsze dzieło - grę Fable 2 na Xboksa 360 - za wielkie naukowe osiągnięcie.

Według niego zasługuje ona na okładkę tego amerykańskiego pisma, a jako argumenty podaje jakość sztucznej inteligencji, interakcji z postaciami i rozbudowanie świata gry.

Ci, którzy nie siedzą w tej branży od wczoraj z pewnością już wiedzą, że do słów Petera Molyneux'go o jego najnowszych projektach należy podchodzić z dużym zapasem zdrowego rozsądku. A jako że premiera Fable'a 2 coraz bliżej - pod koniec roku - to fani szefa studia Lionhead z pewnością w ciągu najbliższych miesięcy doczekają się z jego ust niejednej oryginalnej wypowiedzi. Poniższa również powinna zostać zapamiętana.

Reklama

Myślę, że Fable 2 będzie tak ważnym osiągnięciem naukowym, że znajdzie się na okładce pisma Wired" - powiedział w wywiadzie dla.. właśnie tego popularnonaukowego amerykańskiego miesięcznika. Molyneux uważa, że lata pracy nad sztuczną inteligencją, interakcją z postaciami niezależnymi czy złożonym światem przedstawionym zasługują na takie wyróżnienie.

Co ciekawe, gra wideo już raz zagościła na okładce wspomnianego magazynu - w 2002 roku. Chodzi o Munch's Oddysee, tytuł na wyłączność dla pierwszego Xboksa stworzony przez studio Oddworld Inhabitants. Czy druga część Baśni faktycznie zasłuży sobie na takie wyróżnienie, przekonamy się dopiero pod koniec roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje