Reklama

Fable 2

Świat Albionu czeka na kolejnych wielkich bohaterów i nikczemnych przestępców. Kimkolwiek z nich zechcecie zostać, Fable 2 zaoferuje wam jedyne w swoim rodzaju doznania, które towarzyszyć wam będą przez całą rozgrywkę. Zapomnijcie na chwilę o pierwszej części, ponieważ Fable 2 jest grą, o którą wszyscy niedzielni gracze modlili się przez ostatnie czasy.

Przejdźmy zatem do konkretów i rozpocznijmy dyskusję na temat tego, dlaczego Fable 2 jest tytułem, w który koniecznie trzeba zagrać.

Reklama

Już na samym początku Fable 2 umożliwia graczom dokonywanie własnych wyborów i czerpanie z tego tytułu korzyści lub też ponoszenie konsekwencji. Poprzez dosłownie każdą decyzję podjętą podczas rozgrywki gracze opowiadają się za dobrą lub złą stroną. Jeśli zdecydujecie się na pożarcie żywcem małego kurczątka, musicie być przygotowani na przyjęcie kilku punktów zła. Sprawią one, że nie tylko ludzie z pobliskich miasteczek będą spoglądać w waszą stronę ze zdziwieniem, ale po niedługim czasie sami będzie mogli zaobserwować zmiany w swoim wyglądzie. Dlatego też jeśli wybierzecie ścieżkę zła, nie oczekujcie, że wasza postać prezentować się będzie niczym młody bóg. Wasze wybory będą miały także wpływ m.in. na wygląd waszego psa, na to co myślą o was inni ludzie, po jakich cenach sprzedawać wam będą towary czy wreszcie dostępne misje.

Będąc przy temacie psa, którego oczywiście możemy nazwać, należy przyznać, że jest on bardzo przydatnym pomocnikiem. Wyszuka dla nas ukryte skrzynie, wywącha schowane w ziemi skarby, zaalarmuje szczekaniem, gdy zagrażać będzie nam niebezpieczeństwo, czy nawet zaatakuje leżącego przeciwnika. Każdy z graczy może dodatkowo trenować swojego czworonożnego pupilka poprzez nabywanie książek, które nauczą go nowych sztuczek, pozwolą na zadawanie większych obrażeń w walce czy poszerzą zmysł wyszukiwania bardziej wartościowych przedmiotów. Gwarantuje wam, że po kilku godzinach gry przywiążecie się do swojego czworonożnego przyjaciela i zdacie sobie sprawę, że bez niego gra byłaby o wiele trudniejsza.

Jednym z atutów Fable 2 są narracja i fabuła. Podczas gdy w większości produkcji aspekt ten nie jest traktowany zbyt poważnie, tutaj "praca domowa" została wykonana na szóstkę z plusem, przedstawiając nam wystarczającą ilość informacji, która pozwala zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi. W trakcie gry na pewno nie raz będziemy zachodzić w głowę, o co chodzi w danej misji, ale dzięki świetnym dialogom szybko dowiemy się, co należy zrobić, aby osiągnąć cel. Cała historia obraca się wokół zemsty i nie zdradzę nic więcej, nie chcąc psuć zabawy - oczekujcie w każdym razie wielu misji, polegających na znalezieniu innych bohaterów, którzy pomogą wam rozprawić się na zawsze z głównym złoczyńcą.

Misje wykreowane przez Lionhed Studios (producent) są zróżnicowane i dobrze przemyślane. Nawet jeśli początek gry wyda się komuś przygnębiający z powodu tempa, to po osiągnięciu dorosłości bohater z pewnością odnajdzie się w tej krainie i zatraci na zawsze. Jeżeli dostępne misje nie wystarczą, aby w pełni was usatysfakcjonować, to wiedzcie, że Fable 2 oferuje także możliwość wykonywania kilku zawodów, m.in. możemy zostać myśliwym, rąbać drzewo jako drwal, wykuwać stalowe miecze czy podawać drinki jako barman w pobliskim pubie.

Nie można jasno stwierdzić, że Albion w Fable 2 jest rzeczywiście dziesięć razy większy od pierwowzoru, bo tak naprawdę świat prezentowany grze jest na tyle ogromny i rozbudowany, że prawdopodobnie przekracza nawet tę wartość. Co więcej, Fable 2 pozwala nam na wykupienie prawie każdego domu, zamku, sklepu, pubu i wszystkiego, co tylko da się nazwać.

Dowiedz się więcej na temat: nieruchomości | świat | misje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje