Reklama

EndWar identyczny na PS3 i X360

Tom Clancy's EndWar w wydaniu na PS3 to port wersji przeznaczonej na Xboksa 360 - poinformowali twórcy oczekiwanej strategii.

Mimo, że obie gry będą identyczne, rozgrywka cross-platformowa między właścicielami obu konsol jest niemożliwa.

EndWar to strategia projektowana w wewnętrznych studiach Ubisoftu. Od początku planowano stworzenie wersji na konsole X360 i PS3. Teraz wiadomo już, że gra ukaże się równolegle na obu platformach w ostatnim kwartale bieżącego roku. A czy wnętrze obu wersji również będzie identyczne? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Julian Gerighty z Ubisoftu. "Nie ma żadnej różnicy między elementami rozgrywki. Proces produkcji oparliśmy na silniku Unreal Engine 3, który świetnie pasował do Xboksa 360. Zespół pracujący nad wersją na PS3 miał na początku małe kłopoty, ale teraz spisuje się bardzo dobrze. Podstawą jest wersja na Xboksa 360. Obie będą jednak identyczne, gdy wreszcie pojawią się na półkach sklepowych" - zapewnił Gerighty. Warto dodać, że nad portem na konsolę Sony pracuje osobny zespół złożony z około 80-90 osób.

Reklama

Mimo niewystąpienia jakichkolwiek różnic między wersjami na obie konsole, twórcy nie zaoferują rozgrywki cross-platformowej. Winę za taki stan rzeczy przenoszą na producentów obu platform. "Marzy mi się rozgrywka cross-platformowa. To byłoby niezłe" - mówił Gerighty. "Wdrożenie tej opcji jest mimo to niemożliwe. Sony i Microsoft nie lubią ze sobą rozmawiać" - zaznaczył członek Ubisoft Shanghai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje