Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Darkwatch

Mroczny Dziki Zachód, nieumarli wychodzący ze swych grobów, panienka w matriksowej skórze i główny bohater, który jest w połowie gangsterem, a w połowie wampirem, flaki latające po ekranie, tajemnicza organizacja walcząca ze złem i syn szatana, który za wszelką cenę będzie chciał Twojej śmierci.

Czy tak brzmi świetna recepta na sukces? Oceńcie sami...

Strażnik ciemności

Wszystko zaczyna się w momencie, kiedy Jericho Cross, czyli nasz bohater, przypuszcza zmasowany atak na pociąg pełen forsy. Wskakuje na dach wagonu, a potem "wbija" się do środka jednego z nich. Od razu widać, że coś jest nie tak. Dziwna, magiczna aura, dźwięki nieznanego pochodzenia i niespodziewany atak fantastycznych maszkar. To nie mogło skończyć się dobrze. Popychany chciwością w końcu otwiera główny skarbiec pociągu i od tej chwili jego życie diametralnie się zmienia. Okazuje się bowiem, iż w zakutym łańcuchami "voltcie" zamknięty był sam syn szatana, Lazarus. Jegomość ten, władca wampirów i diabelskich pomiotów, postanawia "podziękować" wybawicielowi i gryząc go w szyję, "częstuje" go nieśmiertelną klątwą. Stajemy się jednym z nich - wampirem. Na szczęście całemu wydarzeniu przygląda się jedna z członkiń tajemniczego bractwa Darkwatch i w rezultacie ratuje nas z opresji.

Tak oto rozpoczyna się wielka i bardzo dynamiczna jatka w realiach Dzikiego Zachodu. Nasz główny bohater, Jericho, złodziej i renegat, pechowo obdarzony nadludzkimi umiejętnościami, staje przed wielkim wyborem. Stanąć po stronie zła czy dobra? Początkowo, kierowany rozsądkiem, przystaje do mrocznego bractwa Darkwatch, walczącego w słusznej sprawie. Czy jednak na zawsze w nim pozostanie? To już zależało będzie tylko od nas...

Godny następca

"Darkwatch" to przede wszystkim niczym nie skrępowana "wyrzynka" na pojawiających się zewsząd przeciwnikach. Kościotrupy, dziwaczne demony, wampiry, latające harpie czy potężne sługusy Lazarusa - świetnie zaprojektowane i animowane tworzą wyśmienity, mroczny klimat. Święcące oczy, groteskowe facjaty, nienaturalnie wykształcone kończyny czy nadprzyrodzone zdolności - to naprawdę chwyta za serce, czyniąc ten tytuł godnym następną znanego z PC "Blooda".

Oczywiście mistrzowski klimat nie mógłby utrzymać się bez rewelacyjnych i bardzo dobrze przygotowanych lokacji. Podczas rozgrywki przemierzać będziemy podziemne lochy, cmentarzyska, nawiedzone zamczyska czy opuszczone wioski. Świszczący wiatr, złowieszcze drzewa, ludzkie zabudowania lub kołyszące się korpusy potępieńców na szubienicy - klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Głęboki, bardzo dosłowny niejednokrotnie wywoła u nas efekt gęsiej skórki. Brawo!

Dowiedz się więcej na temat: Jerycho | Bohater | Za wszelką cenę | klimat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje