Reklama

Czy gra Gears of War 2 pojawi się na pecetach?

W sieci pojawiły się plotki o rzekomej pecetowej edycji Gears of War 2, czyli jednej z najbardziej znanych gier wydanych ekskluzywnie na Xboksa 360.

Dzieło w wersji na komputery osobiste miałoby pojawić się pod koniec roku. Świadczą o tym podobno materiały zebrane na jednej ze stron, a wśród nich okładka pudełka z logo Games for Windows. Microsoft na chwilę obecną zaprzecza takiej możliwości.

Gears of War 2 to wielki przebój będący kontynuacją gry, która pojawiła się w 2006 roku na Xboksa 360. Pierwsza produkcja z serii została wydana także na komputerach osobistych rok później. Sytuacja pierwowzoru jest doskonałą podstawą do snucia plotek na temat pecetowej edycji dwójki. Posiadacze konsol Microsoftu drugą grę z cyklu otrzymali w listopadzie ubiegłego roku. Czy historia się powtórzy?

Reklama

Tego na razie nie wiemy, ale niektórzy twierdzą, że tak. Według wspomnianej wyżej strony mamy sporo dowodów na istnienie planów związanych z przeniesieniem kolejnych przygód Marcusa Fenixa także na pecety. Podobno doniesienia pochodzą z wycofanej informacji prasowej. Otrzymaliśmy wiec rzekomą okładkę pudełka i wiele różnych szczegółów, a w tym chociażby datę premiery - 4 grudnia 2009 roku.

Na stronie oglądamy wyciętą ofertę sklepową. Gra na pecety miałaby być dostępna za 60 dolarów w przedsprzedaży. Zestaw miałby zawierać kilka dodatków, jak np. specjalny karabin do trybu sieciowego. Ponadto pojawia się oczywiście aplikacja Games for Windows, która miałaby odpowiadać za rozgrywkę sieciową, podobno wzbogaconą o kilka dodatkowych elementów (trybów zabawy, map i broni).

Serwis IGN skontaktował się w tej sprawie z Microsoftem. Przedstawiciele firmy mówią, że Gears of War 2 to doskonała marka na Xboksa 360, więc wiele wysiłku jest wkładane w to, aby wyróżniała się ona odpowiednio. W związku z tym nie ma na razie planów na przeniesienie dwójki na pecety. Plotki zostały jednoznacznie ucięte. Przynajmniej na razie, bo przecież stanowisko korporacji może się jeszcze zmienić.

Być może - chociaż to tylko przypuszczenia - fani komputerów otrzymają niezły prezent na święta. Przytaczany serwis IGN sugeruje, że gra studia Epic mogłaby w pewien sposób przysłużyć się interesom Microsoftu na pecetach, reklamując, czy raczej ratując podupadającą markę Games for Windows. Platforma obsługująca gry i elementy sieciowe nie stała się popularna, wbrew oczekiwaniom jej twórców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje