Reklama

Capcom uczulony na rasizm

Gra Resident Evil 5 jest skazana na szum medialny - w końcu jej główny, biały bohater strzela do tłumu czarnoskórych nieumarłych... Niemniej została już ona wzbogacona o kilka garści białych zombie i jest gotowa w 60%.

Fani serii Resident Evil z pewnością czekają na jej piątą część. Nic dziwnego - po raz pierwszy RE pojawi się w pełnej chwale HD na konsolach obecnej generacji. Tym bardziej ucieszy ich wiadomość od samego producenta gry, Juna Takeuchiego, że zrobiona jest ona już w ponad połowie: "Obecnie mamy ukończone mniej więcej 60% gry. Wstępnie zakładamy, że[Resident Evil 5]będzie oferować w sumie ponad 20 godzin zabawy. Jak można zobaczyć w zwiastunie, przygotowaliśmy dla was zróżnicowaną zawartość".

To była dobra wieść, druga jest naturalnie zła. Capcom widać nie chce ściągać sobie złej prasy na głowę - na najnowszych zrzutach ekranu widać, że w tłumie zombie pojawili się biali nieumarli. Skąd ich się tam wzięło tylu w wioskach w środku afrykańskiego buszu? Chyba tylko maniakalni tropiciele rasizmu będą w stanie na to odpowiedzieć... Premiera gry nie została wyznaczona, ale studio planuje jej wydanie na przyszły rok na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje