Reklama

Brak Alana Wake'a na E3 "niedobrym znakiem"

Oczekiwany action thriller Alan Wake nie pojawił się na E3.

Nie jest to pierwsza absencja produkcji studia Remedy na dużej imprezie branżowej. Eksperci twierdzą, że z grą dzieje się coś niedobrego. Sami twórcy o omawianym projekcie wypowiadają się lakonicznie.

Bardziej wnikliwi gracze zauważyli z pewnością, że na targach E3 nie zaprezentowano Alana Wake'a. Nie jest to pierwsza absencja produkcji Remedy na dużych imprezach, zatem zaniepokojenie wokół tego oczekiwanego projektu narasta. "Na Alana Wake'a czeka spora grupa graczy, którzy byli zawiedzeni brakiem gry na konferencji Microsoftu" - powiedział Chris Morris w wywiadzie dla magazynu Forbes.

Reklama

Nastroje po E3 próbował jednak studzić Shane Kim z Microsoftu: "Chcieliśmy pokazać gry, które ukażą się jeszcze w tym roku". W to, że gra pojawi się przed końcem 2008 roku wierzyli chyba tylko najwięksi optymiści. Pytanie jednak, czy produkcja ta kiedykolwiek ujrzy światło dzienne - niektórzy zaczynają w to powątpiewać. Andy Robinson z brytyjskiego serwisu CVG ujął Alana Wake'a w zestawieniu produkcji, których brak na E3 wywołał największe rozczarowanie. "Jesteśmy już zmęczeni ciągłą absencją Alana Wake'a na ważnych imprezach związanych z Xboksem, to nawet nie jest śmieszne. Nieobecność gry wywołała falę spekulacji, że projekt ten został skasowany, jednak przedstawiciele Remedy twierdzą, że prace nad tym tytułem trwają. Posunęli się nawet do stwierdzenia, że medialna cisza nie potrwa zbyt długo. Mówili to jednak w kwietniu..." - napisał Robinson.

Absencję Alana Wake'a wychwycił też portal Seattlepi.com. Jacob Metcalf napisał, że brak produkcji Remedy na E3 to "niedobry znak". Jeszcze w zeszłym miesiącu ten sam autor powątpiewał, że oczekiwany action thriller kiedykolwiek trafi na półki sklepowe.

Cóż, przed nami jeszcze kilka dużych imprez w tym roku (Penny Arcade Expo, Tokyo Game Show, Games Convention), zatem nie pozostaje nic innego, jak wierzyć, że na choć jednej z nich dowiemy się nieco więcej o sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się Alan Wake.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama