Reklama

Bizarre Creations definitywnie kończy z serią PGR

Twórcy legendarnej serii Project Gotham Racing nie wyprodukują już żadnej zawartości związanej z tą marką.

Bizarre Creations zostało we wrześniu ubiegłego roku przejęte przez Activision, więc studio to nie stworzy kolejnych części serii, a wszelkie prace nad zawartością dodatkową do PGR 4 zostały zamknięte.

Reklama

Piękny, zdaniem wielu, rozdział zatytułowany Project Gotham Racig, którego twórcą byli programiści studia Bizarre Creations, został zamknięty po wsze czasy.

Już we wrześniu ubiegłego roku wiadomym było, że ekipa odpowiedzialna za serię PGR została przejęta przez Activision, przez co jej związki z Microsoftem zostały przerwane, a marka PGR pozostała w rękach giganta z Redmond (planuje on ją dalej wykorzystywać). Bizarre Creations ogłosiło zakończenie wszelkich prac nad zawartością dodatkową do czwartej części serii PGR, czym definitywnie zakończyło swój związek z tą marką.

"Obawiam się, że Bizarre Creations nie doda już niczego do PGR 4. Wypełniliśmy nasze obowiązki względem Microsoftu, więc wszelkie dodatki będą w przyszłości produkowane przez nich, a nie przez nas" - podkreślił Ben Ward.

Na razie nie wiadomo, jakie plany względem serii Project Gotham Racing snuje Microsoft, którego przedstawiciele dotąd nie skomentowali sprawy. Także Activision nie przedstawił oficjalnie swoich zamierzeń dotyczących przejętego we wrześniu studia.

Fani serii PGR liczą jednak, że programiści Bizarre Creations stworzą kolejne gry wyścigowe, cechujące się tak wysoką jakością, jak poprzednie produkcje studia. Z tym tylko zastrzeżeniem, że w tytule nie będą już widniały słowa "Project Gotham Racing".

Dowiedz się więcej na temat: studia | PGR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje