Reklama

Będą kolejne Fallouty

Fani serii Fallout mogą być zadowoleni - na trzeciej części cykl ten się bowiem nie skończy. Pete Hines z Bethesdy dał do zrozumienia, że wykupiona w 2007 roku przez jego firmę licencja powinna zostać dobrze wykorzystana.

Już w 2004 roku, po tym jak stało się jasne, że to Bethesda Softworks będzie odpowiadać za Fallouta 3, Pete Hines wspominał o kolejnych tytułach z tej serii, za które miałaby ewentualnie odpowiadać jego firma. Trzy lata później ekipa stojąca za Oblivionem nabyła pełnię praw do marki Fallout i zamierza ją w pełni wykorzystać. "Główną przyczyną, dla której postaraliśmy się o licencję na markę Fallout jest nasza chęć zrobienia więcej niż jednej gry na tej podstawie" - powiedział Hines w wywiadzie dla serwisu TVG. "To nie jest coś, co zrobimy raz, a potem to pozostawimy i już nigdy do tego nie wrócimy" - dodał. Przedstawiciel Bethesdy nie był jednak w stanie określić terminu, w którym kolejne odsłony Fallouta miałyby pojawić się na rynku.

Reklama

Obecnie informacje te i tak nie wydają się kluczowymi dla fanów. Ich uwaga skupiona jest bowiem wokół trzeciej części, która ma zadebiutować już w październiku tego roku. Twórcy planują wydać grę na trzech platformach: PC, X360 oraz PS3, jednak tylko właściciele pierwszych dwóch będą mogli liczyć na dodatkową zawartość do ściągnięcia. Przedstawiciele Bethesdy oficjalnie poinformowali o tym podczas tegorocznych targów E3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje