Reklama

Agent lepszy od Bonda?

Obsidian Entertainment, twórcy m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic II, prezentują na targach Games Convnetion grywalny kod swojej nowej, szpiegowskiej gry RPG.

Bliski Wschód. Spotkanie ze strażnikiem u bram fortecy handlarzy bronią. Wyciągnąć spluwę? Może lepiej załatwić sprawę gładkim słowem lub przeniknąć niepostrzeżenie? Takich dylematów jest tu więcej - trudna sprawa, ale nikt nie powiedział, że życie szpiega jest łatwe.

Będący w produkcji od dobrych dwóch lat Alpha Protocol postawi cię nie tylko przed tym, pokazanym w Lipsku, problemem. To tylko jeden przykład, za którym idą kolejne: Moskwa, Włochy, Arabia Saudyjska - wachlarz misji jest o wiele szerszy, zabawa zaś daleka od liniowości tradycyjnych strzelanek. Zadania w dużej mierze zależeć będą od twych decyzji: kogo wybierzesz na wsprzymierzeńca, komu zaś wbijesz nóż w plecy? CIA, a może ktoś inny?

Reklama

Ten wywiadowczy produkt Segi należy do gatunku zwanego action RPG. Wcielisz się tu w Michaela Thortona; agenta, który w oparciu o szereg umiejetności i statystyk opisujących jego postać potrafi znaleźć różne - także pokojowe - rozwiązania danego problemu. Ale nie oszukujmy się, strzelania tu nie zabraknie. Podobnie sprawa się ma z gadżetami - niewybaczalnym błędem byłoby je pominąć w tego rodzaju grze. Miny, specjalne granaty, wymyślne pułapki - to tylko część śmiercionośnych zabawek. Nic nie będzie stało też na przeszkodzie by całkowicie zmienić wygląd bohatera: począwszy od takich detali jak zarost, aż do kompletnych strojów na każdą okazję: Alpha Protocol nie da zapomnieć, że szpieg to człowiek o stu twarzach. O tym, jak ona będzie wyglądała u ciebie, zdecydujesz już pod koniec jesieni tego roku.

Wszystko o targach Games Convention 2008 na stronie gc2008.interia.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje