Reklama

Age of Conan na X360 zadebiutuje najwcześniej za rok

Właściciele konsol Xbox 360 doczekają się swojgo wydania MMO Age of Conan najwcześniej za rok - poinformował przedstawiciel Funcomu.

Priorytetowa dla twórców jest w tej chwili wersja pecetowa.

Age of Conan zdążył już zadebiutować na pecetach (Polacy wciąż czekają na swoje wydanie, zostanie ono jednak wzbogacone kilkoma ciekawymi gadżetami, a stawka abonamentowa będzie najtańsza w Europie), tymczasem właściciele Xboksa 360 wciąż próbują wypatrzeć swojej wersji na horyzoncie. Nie dość, że jest to niemal niemożliwe, to jeszcze o grze mówi się bardzo mało.

Jorgen Tharaldsen z Funcomu wyznał ostatnio, że Age of Conan na konsoli Microsoftu pojawi się najwcześniej za rok. "Produkcja wersji z Xboksa 360 nie jest w tej chwili naszym priorytetem. Mnóstwo użytkowników gra bowiem w wydanie pecetowe, więc całą uwagę musimy skupić na nich. Jest co prawda pewna grupa pracująca nad grą na Xboksie, jednak to wersja z PC pozostanie w najbliższym czasie naszym priorytetem" - powiedział przedstawiciel Funcomu. Tharaldsen dodał również, że tworzenie gry na konsoli Microsoftu wymaga zupełnie czego innego w wielu aspektach ze sterowaniem i dostępną pamięcią na czele. Ekipa produkcyjna napotyka na liczne trudności. Część z nich udało się już przezwyciężyć, jednak wciąż pojawiają się następne. Tym niemniej wersja z Xboksa 360 skorzysta ze wszystkich łatek i uaktualnień, jakie do momentu premiery zostaną wypuszczone z myślą o właścicielach komputerów osobistych.

Reklama

"Już wkrótce powinniśmy podzielić się z Wami kolejnymi szczegółami na ten temat" - zakończył Tharaldsen.

Poprosiliśmy o skomentowanie sprawy przez przedstawicieli polskiego wydawcy, CD Projektu, jednak pozostawiono nas bez odpowiedzi.

(gram.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje