Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

6 milionów Assassin's Creeda - będą nowe części

Ubisoft poinformował, że Assassin's Creed sprzedał się na świecie w liczbie 6 milionów egzemplarzy.

Tytuł ten debiutował na rynku 13 listopada ubiegłego roku w wersjach na PS3 i Xboksa 360, a niedawno doszło też do premiery wydania PeCetowego. Yves Guillemot powiedział z kolei, że w ciągu najbliższych lat marka AC doczeka się kolejnej zawartości.

Reklama

Assassin's Creed to jedna z czołowych produkcji końcówki ubiegłego roku. Produkt Ubisoftu stoczył zaciętą walkę z Call of Duty 4: Modern Warfare o fotel lidera w poświątecznych zestawieniach sprzedaży. Ostatecznie tytuł najlepiej sprzedającej się gry ubiegłego roku przypadł shooterowi Infinity Ward, nie zmienia to jednak faktu, że i AC cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Już w grudniu tytuł ten osiągnął sprzedaż na poziomie 2,5 miliona egzemplarzy, stając się tym samym najpopularniejszą nową marką w historii amerykańskiego rynku. Zainteresowanie grą na przestrzeni pierwszego kwartału 2008 roku zaowocowało osiągnięciem przezeń pułapu 6 milionów sprzedanych sztuk. Z dumą poinformowali o tym przedstawiciele Ubisoftu na konferencji podsumowującej wyniki ostatniego kwartału.

W Polsce dostępna od kilku dni Assassin's Creed Wersja Reżyserska może poszczycić się największą popularnością wśród gier komputerowych wydanych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Jak donosi firma Cenega Poland, sprzedaż AC jest porównywalna z tą, którą tuż po swojej premierze cieszyła się piąta część serii Heroes of Might and Magic.

Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, zapowiedział, że w ciągu najbliższych lat marka Assassin's Creed ponownie zagości na rynku. Oznacza to, że gracze doczekają się co najmniej jednej kontynuacji przygód Altaira.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje