Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

18 milionów Xboxów 360 na całym świecie

Wojna na ilość sprzedanych konsol trwa w najlepsze, jednak nie wszyscy są skorzy do publicznego podawania wyników. Szczególnie jeśli nie są one najlepsze.

Czy w związku z tym, jeżeli podczas wystąpienia Microsoftu na Game Developers Conference nie padły żadne liczby oznacza to, że dobra passa Xboxa 360 się skończyła? Raczej nie, aczkolwiek redaktorzy Eurogamera postanowili się o tym osobiście przekonać i do udzielenia wywiadu zaprosili Johna Schapperta, jednego z przedstawicieli amerykańskiego koncernu.

Reklama

Tak więc ile właściwie do tej pory sprzedało się konsol Xbox 360? "Myślę, że sprzedaliśmy 18 milionów sztuk na całym świecie. Przynajmniej tyle było, kiedy ostatnio sprawdzałem." - odpowiada Schappert.

W dalszej części wywiadu dowiemy się, że z powodu słabej sprzedaży przystawki z napędem HD-DVD Microsoft raczej nie myśli o umieszczeniu w konsoli napędu BD. Poza tym po raz kolejny pada stwierdzenie, że Wii nie jest dla Xboxa 360 żadną konkurencją i jako taka startuje właściwie w zupełnie innej kategorii. Schappert narzeka także na zbyt małą ilość Xboxów w sklepach w styczniu, co bezpośrednio spowodowało, że Stanach Zjednoczonych konsoli Sony po raz pierwszy udało się wyprzedzić produkt Microsoftu w ilości sprzedanych egzemplarzy.

Dowiedz się więcej na temat: 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje