Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Szczegóły na temat kontrolera do Guitar Hero III

Wraz ze zbliżającą się premierą gry Guitar Hero III w mediach pojawia się coraz więcej informacji na jej temat.

Znamy już utwory, jakie się w niej znajdą, znamy tryby gry, teraz przyszedł czas na zdradzenie tego, jakie usprawnienia twórcy wprowadzili do dołączanego do GH III kontrolera.

Reklama

Śledzący temat z pewnością wiedzą, że będzie on wzorowany na słynnym modelu Gibsona Les Paul, pochodzącym z 1952 roku i nazwanym na cześć jego twórcy, amerykańskiego jazzmana Lestera Williama Polsfussa.

Serwis Games Radar miał okazję uczestniczyć w zorganizowanej przez Activision prezentacji, na której pokazano wspomniany kontroler. Oto, czego można się było dowiedzieć.

Przede wszystkim poprawiono mechanizmy przycisków na progach, dzięki czemu mają być wygodniejsze w użyciu. Zmodyfikowano również nieco strum bar, wydłużając go, przez co łatwiej będzie w niego trafić. Zmieniono ponadto mechanizm odpowiedzialny za uruchamianie "Star Power" (będzie się to robiło podobnie jak w poprzedniej części - przechylając gitarę do pionu), dzięki czemu będzie on bardziej czuły na wychylenia.

Zadbano także o to, by gitara była łatwiejsza do przenoszenia i przechowywania. Uczyniono to umożliwiając odłączenie gryfu. W ten sposób można kontroler złożyć i wrzucić na przykład do plecaka. Chętni będą mogli także wymieniać panele przednie gitary (nabywane osobno), by nadać jej lepiej odpowiadający własnym gustom wygląd.

Prowadzący pokaz przedstawiciel Activision przyznał, że nowy model będzie o wiele lepszy i ładniejszy od starego, który przy nim wyglądać ma niczym "tania zabawka".

Jeżeli chodzi o funkcjonalność i wygląd, kontrolery do wersji na poszczególne konsole nie będą się od siebie różnić. Wyjątkiem będzie gitara do wersji na Wii, o której pisaliśmy już jakiś czas temu.

Gra zadebiutuje w Ameryce 28 października. Do europejskich sklepów powinna trafić kilka dni później.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje