Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Stara jak świat gra sprzedana za sto tysięcy złotych

Na kolekcjonowaniu gier wideo też można zarobić. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie doszło do niecodziennej transakcji...

Gra pod tytułem Aero Fighters 3, opracowana lata temu z myślą o konsoli Neo Geo, oficjalnie nigdy nie została wydana w Stanach Zjednoczonych. Jednak w jakiś sposób na ich terenie znalazły się trzy jej kopie. Jedna z nich została właśnie sprzedana za 30 tysięcy dolarów, czyli około 100 tysięcy złotych!

Reklama

Michael DiCioccio, kolekcjoner gier na Neo Geo, twierdzi, że wszystkie trzy kopie Aero Fighters 3, które znalazły się w Stanach Zjednoczonych, to egzemplarze przeznaczone do testów, a nie do sprzedaży. Dwie z nich trzymał u siebie w domu od szesnastu lat były pracownik amerykańskiego oddziału studia SNK, twórców konsoli Neo Geo i gry Aero Fighters 3. Jedną z nich postanowił sprzedać.

Do transakcji doszło w nietypowym miejscu. Były pracownik SNK spotkał się ze swoim klientem na lotnisku. Kto kupił grę? Tego nie wiadomo, ale pewnie był to gracz nie tylko kolekcjoner, ale i milioner. W końcu niewiele osób pozwoliłoby sobie na zakup tak starej gry za 30 tysięcy "zielonych".

Aero Fighters 3 to typowa dla lat dziewięćdziesiątych samolotowa strzelanka w 2D, w której lecimy cały czas przed siebie, ostrzeliwujemy wrogów, uważając jednocześnie na zagrożenia. Całą akcję obserwujemy z góry.

Neo Geo to konsola wyprodukowana przez SNK, której premiera odbyła się na początku lat dziewięćdziesiątych. W Polsce była praktycznie nieznana. W przygotowane na nią produkcje mogliśmy zagrać przede wszystkim w salonach gier i dzięki emulatorom.

Wielka fala zwolnień w Blizzardzie!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje