Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowa Zelda pod koniec tego roku

Szef Nintendo ujawnił, że firma ustaliła już w miarę konkretną datę premiery nowej odsłony serii The Legend of Zelda.

Padły też pierwsze słowa na temat następcy konsolki DS.

Reklama

Jak donosi Kotaku, wywiad z Satoru Iwatą (dyrektorem wykonawczym Nintendo) w gazecie Asahi Shimbun ujawnił długo oczekiwane, pierwsze informacje na temat daty premiery nowej Zeldy - gra ma trafić do sprzedaży przed końcem tego roku. Prawdopodobnie mowa wyłącznie o Japonii.

Wywiad nie precyzuje, że chodzi o kolejną przygodę Linka na Wii, ale biorąc pod uwagę, że dopiero co opadły emocje po premierze Spirit Tracks na DS-a, a stacjonarny sprzęt Nintendo nową Zeldę na pewno ma dostać, można przyjąć takie założenie. Powyższa grafika została ujawniona na zeszłorocznych targach E3 - to nadal jedyny materiał z tego projektu, który trafił do szerszej publiczności.

Satoru Iwata wypowiedział się również na temat faktycznego następcy DS-a, który jest w planach jego firmy - według niego, nowy handheld będzie miał (niespodzianka!) znacznie większe możliwości graficzne i sensory wykrywające ruch urządzenia. Kiedy można spodziewać się jego debiutu? O tym CEO nie chciał rozmawiać, zwracając uwagę na fakt, że DS - dzięki kolejnym dużym grom i nowym modelom - nadal sprzedaje się świetnie.

gram.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje