Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dlaczego Resident Evil 5 nie pojawi się na Wii?

Fani tej świetnej serii wyczekują już następnej części. Piąta odsłona (nie licząc produkcji pobocznych), jak na razie zapowiedziana została na Xbox 360 oraz PlayStation 3 (istnieje też nikła szansa edycji na pecety).

Wielu graczy rozczarował brak planów co do wersji na platformę Nintendo. Według wypowiedzi jednego z twórców gry, konsola Wii nie uciągnęłaby nawet ekranu startowego.

Reklama

Oczywiście sugerowana wyżej wersja na pecety jest bardzo odległą kwestią, krążącą tylko w sferze plotek. Zaskoczyć może jednak wspomniany brak Resident Evil 5 na konsolę Wii, szczególnie wobec świetnej edycji czwórki na tę platformę (wystarczy zerknąć na naszą recenzję z oceną 9,2/10!). Jednak, według samego twórcy kolejnej odsłony serii, Masachiko Kawaty, wydanie gry na Wii nie wchodzi w rachubę, przede wszystkim ze względu na poczynione zmiany w zakresie grafiki. Piąta część jest więc zbyt wymagająca dla PlayStation 2 i Wii.

Niekoniecznie oznacza to jednak brak serii Resident Evil na platformie Nintendo. Juntake Uchi, kolejny producent piątej odsłony, powiedział w jednym z wywiadów, że firma Capcom z wielką przyjemnością będzie kontynuowała wsparcie dla Wii. Na razie nie wiemy czy oznacza to jakieś nowe produkcje. Wcześniej zapowiedziano chociażby konwersję pierwszej części Resident Evil w wersji na GameCube, na konsolę Wii. To oczywiście odgrzewany kotlet, który apetytów nie zaspokoi.

Powyższe wyjaśnienie sprawy przez twórców jest naturalnie nieco kontrowersyjne, bo ktoś mógłby przecież wskazać mnóstwo innych nowych tytułów wydawanych także na starsze generacje konsol. Jednak to odbija się dość mocno na jakości, co można zobaczyć chociażby w przypadku Mercenaries 2, której wersja na PlayStation 2 wygląda, według wielu opinii, koszmarnie i w żadnym wypadku nie jest odpowiednikiem edycji z mocniejszych maszyn.

Resident Evil 5 został zapowiedziany przez Capcom na marzec przyszłego roku. Poznaliśmy kilka szczegółów odnośnie sterowania, podobno inspirowanego Gears of War, oraz o wątku fabularnym i postaciach jakich możemy się w grze spodziewać. Wiemy także, że na początku przyszłego roku pojawi się wersja demonstracyjna tego gorącego dzieła.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | xbox 360 | playstation 3

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje