Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Czy Wii U będzie najlepszą platformą dla Darksiders 2?

Przedstawienie nowej konsoli Nintendo stawia pytanie. Która platforma do gier, PS3, Xbox 360, czy właśnie Wii U będzie najlepszą dla graczy?

Ben Reeves z portalu Game Informer zapytał o to twórcę Darksiders 2 - produkcji która zmierza na wszystkie wymienione wyżej konsole. "To dobre dla nas, że konsola będzie kompatybilna z tym co robimy" - twierdzi David Adams z Vigil Games.

Reklama

"Dla mnie osobiście, kocham Nintendo, kocham Zeldę i kocham Mario i nigdy nie zrobiłem gry na platformę Nintendo, więc dla mnie jest to super przeżycie. Sądzę, że jeśli popatrzymy na markę Darksiders, to jest ona dla dorosłych, ale mimo wszystko posiada pewną estetykę podobną do gier Nintendo. Czuję więc, że w sposób naturalny będzie pasować od strony rozgrywki do nowej platformy" - dodaje David Adams, główny menadżer w Vigil.

Inwentarz jak w Zeldzie?

Producent chce wykorzystać między innymi nowy kontroler Wii U do tego, aby wyświetlał ekwipunek postaci, co od razu przypomina nową Zeldę na tę platformę. Choć z drugiej strony sama rozgrywka nie będzie się zbytnio różnić od tej z wersji na PS3 i Xboksa 360.

"Nie jesteśmy zainteresowani różnymi sztuczkami jakie można wykonywać podczas grania w produkcje typowe dla Wii, to będzie po prostu normalna gra. Myślę jednak, że nowy kontroler ułatwi grę tym osobą, które wcześniej nie miały styczności z tego typu produkcjami i w ciekawy sposób wykorzystają jego główne cechy" - twierdzi David Adams.

Vigil Games uważa również, że porty innych gier na konsolę Nintendo nie będą musiały być wcale gorsze od wersji na PS3 i Xboksa 360, tak jak to miało miejsce w przypadku Wii, gdzie grafika była znacznie okrojona w porównaniu do konkurencyjnej konwersji.

David Adams stwierdził nawet więcej. Na pytanie czy Darskiders 2 w wersji na Wii U będzie najlepszą wersją odpowiedział w ten sposób:

"Zdecydowanie tak, ponieważ sprzęt ten jest potężniejszy od konkurencji i ma kilka interesujących cech, które go wyróżniają. Będą one przydatne graczom podczas rozgrywki. Zatem wraz z kontrolerem od Wii U pewnie będzie to najlepsza wersja tej gry" - podsumowuje na koniec.

Darksiders 2 to gra akcji w której wcielamy się w jednego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Data premiery nie została jednak jeszcze sprecyzowana i w tej chwili wiadomo jedynie tyle, że ukaże się w przyszłym roku na PC, PS3, Xboksa 360 oraz Wii U.

Zwiastun gry Darksiders 2:

Przeczytaj także pozostałe informacje na temat gry Darksiders 2

Dowiedz się więcej na temat: 360 | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje