Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Capcom stworzy grę MMO

Firma Capcom ogłosiła podpisanie umowy z brytyjskim studiem Monumental Games na stworzenie multiplatformowej gry.

Tytuł zostanie ogłoszony i wydany jeszcze w tym roku, rzecz jasna przez Japończyków.

Reklama

Studio Monumental Games zostało założone w 2005 roku i ma do tej pory dość umiarkowany dorobek. Ich dwa dotychczasowe projekty, to piłkarski MMO - Football Superstars, oraz Hunter's World, również MMO, tyle że skupiające się wokół polowań. Mają swoją własną, opatentowaną technologię - Monumental Technology Suite, która jest używana przez ponad 50 różnych studiów deweloperskich na świecie i podobno jest jedną z najlepszych do tworzenia ogromnych światów dla tysięcy graczy.

Na razie nie znamy więcej szczegółów odnośnie najnowszego projektu. Ani tytułu, ani dokładnych platform, na jakie gra się pojawi. Na oficjalnej stronie Monumental Games możemy wyczytać jedynie: "Posiadając spore doświadczenie w tworzeniu gier, było tylko kwestią czasu, aż zabierzemy się za konsolowy projekt. Nie możemy na razie ogłosić na jakiej licencji on powstanie, ale jesteśmy i dumni i podekscytowani tworząc go. Jak można się spodziewać po naszej własnej technologii, ważny będzie składnik online, ale rozgrywka będzie oferować czystą adrenalinę". Trzeba przyznać, że brzmi to dość tajemniczo, a sam Capcom też, póki co, nie zdradza więcej szczegółów.

Cóż, możemy tylko snuć domysły. Nie ma się co dziwić, że są podekscytowani - portfolio japońskiej firmy aż pęka w szwach od uznanych marek. Nie bardzo można też wywnioskować coś na podstawie elementu adrenaliny, bo tutaj pasowałby Street Fighter (to by mogło być ciekawe) i Monster Hunter (jako pełnoprawny MMO), Devil May Cry, czy nawet Resident Evil. Pozostaje tylko czekać.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje