Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Będzie Nintendo Wii HD?

Sporo się ostatnio mówi o tym "czy" i "kiedy" Nintendo zdecyduje się na wprowadzenie konsoli ze wsparciem dla rozdzielczości high definition.

I choć na razie nie poczyniono żadnych deklaracji, to ptaszki na mieście ćwierkają, że ´coś jest na rzeczy´.

Reklama

Taki przynajmniej wniosek można wyciągnąć ze słów Shigeru Miyamoto, głównego mierniczego Nintendo. Nie powiedział on oczywiście nic, co wskazywałoby jednoznacznie, że Nintendo pracuje nad nową konsolą, ale bardzo wyraziście zasugerował tendencję w kierunku technologicznego usprawnienia: "Nie uważam, żeby z ładną grafiką było coś nie w porządku. I jeśli jestem konsumentem posiadającym HDTV, chciałbym móc grać w gry z ładną grafiką. Myślę, że wzrastające wskaźniki penetracji dla HDTV spowodują, że zobaczymy też jak gry wideo i gry [produkowane przez] Nintendo posuną się krok naprzód wraz z postępem technologii. Ale nie wierzę w to, że oprawa audiowizualna sama w sobie jest czymś, co wpływa na lepszy odbiór gier. Tak więc wciąż skupiamy się w głównej mierze na samej rozgrywce, ale skorzystamy z możliwości tej technologii [HD], jak tylko przyjdzie na to czas" - zaznacza.

Niewykluczone, że nastąpi to wkrótce, bo bądźmy szczerzy: choć Wii wciąż jest najlepiej sprzedającą się konsolą obecnej generacji, wkrótce niezwykły system sterowania może nie wystarczyć, by utrzymać palmę pierwszeństwa. Szczególnie, gdy pojawią się nowe kontrolery od Microsoftu i Sony. Wtedy też Nintendo będzie potrzebowało nowego asa w rękawie. A tym na pewno jest grafika w jakości HD. Nasz ulubiony wieszczek Michael Pachter uważa, że Wii HD lub też Wii Plus (obie nazwy są nazwami 'obiegowymi' i nie należy przywiązywać do nich zbytniej wagi) zobaczymy już w przyszłym roku. Cóż, lepszą grafiką na konsoli Nintendo na pewno nie pogardzimy!

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje