Tona nowych gier na PSP

Konsolka PlayStation Portable dostanie w tym roku naprawdę sporo nowych gier, od Sony i nie tylko.

Wśród nich przenośne wersje takich hitów, jak Assassin's Creed, Rock Band, LittleBigPlanet czy MotorStorm!

Pamiętacie, jak Sony zapowiadało, że rok 2009 będzie należał do... PlayStation Portable? Cóż, marketing marketingiem, ale przy niewielu hitach na wyłączność tego sprzętu na horyzoncie mało kto uwierzył w zapewnienia japońskiego giganta - czyny, nie cuda, jak wołają do nas z telewizora... Miło nam więc ogłosić, że tegoroczna konferencja z cyklu Destination PlayStation to duży krok firmy w dobrą stronę. Na PSP trafi w tym roku masa exclusive'ów!

Reklama

Oto, co nowego zapowiedziano:

- Assassin's Creed od Ubisoftu - gra ma być nową częścią w serii, ale na razie nie dostała ani numerka, ani żadnego podtytułu. Będzie ją można nabyć również w zestawie z czarną konsolką i innymi dodatkami, które zostaną ujawnione w swoim czasie.

- Hannah Montana od Disneya - taneczna gra muzyczna, część planu trafienia z PSP do dziewczyn i młodszych odbiorców (zalicza się do niego również seria Petz, która zaatakowała już DS-a i Wii). Do dostania również w zestawie z konsolką w kolorze "liliowym", odcinkami serialu na UMD, kartą pamięci 2GB i... tematycznymi naklejkami. Amerykańska premiera w lipcu.

- Rock Band Unplugged od MTV Games - pierwsza gra studia Harmonix na konsole przenośne! Ma silnie wykorzystywać Wi-Fi i mieć w pełni funkcjonalny sieciowy sklepik z nowymi utworami, podobnie jak "duże" wersje. Pierwsze plotki na temat gameplaya mówią o wykorzystaniu "trójkąta", "kółka" oraz strzałek "w lewo" i "do góry" do grania na wirtualnych instrumentach, między którymi będzie można przełączać się przyciskami na brzegu (coś na podobieństwo starszego tytułu firmy, Frequency).

- MotorStorm: Arctic Edge od Sony - tworzona przez studio Bigbig (seria Pursuit Force) handheldowa wersja popularnych off-roadowych wyścigów z PS3. W odróżnieniu od starszych braci, przeniesie graczy (jak sama nazwa wskazuje) na nieco zimniejszy teren - Alaskę. Co nie znaczy, że rywalizacja nie będzie tutaj równie gorąca, co na tropikalnej wyspie na środku oceanu... Z nowości warto wspomnieć o możliwości modyfikowania pojazdów (części), ich personalizacji (wygląd zewnętrzny) oraz dwóch nowych klasach wehikułów (Snowcat i Snow Machine). Premiera pod koniec roku, również na PS2!

- LittleBigPlane - wcześniejsze plotki okazały się prawdziwe, studio Media Molecule przygotowuje nowe przygody sympatycznych szmacianek dla przenośnej konsolki Sony. Co ciekawe, zapowiada trzymanie się motta wersji na PS3, czyli "graj, twórz, dziel się" - bez żadnych "kastracji" z powodu ograniczonych możliwości platformy.

Dodatkowo, fani jRPG-ów na pewno ucieszą się z informacji (już nie z Destination PlayStation, ale to nie umniejsza jej wagi), że na PSP zmierza ulepszony remake pierwszej części serii Persona od firmy Atlus. Tytuł na razie zapowiedziano tylko dla Ameryki Północnej, gdzie pojawi się pod koniec roku. Natomiast premierę gry Dissidia: Final Fantasy, hitowej bijatyki od SE, zapowiedziano tam na lato.

Na koniec przypominamy, że sprzedaż PSP przekroczyła w styczniu 50 milionów sztuk - tegoroczny line-up z pewnością przyczyni się do wzrostu tej liczby. News zdobią zrzuty ekranowe z pierwszego trailera nowego MotorStorma (do obejrzenia np. tutaj), materiały z innych zapowiedzianych dziś gier na razie nie zostały opublikowane.

(gram.pl)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przenośne | firmy | PlayStation Vita | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy