Reklama

Szef Acclaim potwierdza istnienie PSP 2

Dave Perry, jeden z szefów (CCO) firmy Acclaim, zdradził, że prototypowe wersje następcy PSP już istnieją i być może kolejna generacja konsol przenośnych Sony pojawi się jeszcze w tym roku.

Plotki o pracach nad sprzętem przybrały na sile po opublikowaniu przez korporację oferty pracy polegającej na testowaniu nowej maszyny do grania. Co więc zdaniem Perry'ego mielibyśmy zobaczyć w PSP 2?

Perry z firmy Acclaim twierdzi, że PSP 2 jest w produkcji, potwierdzając wszystkie plotki o tajnym projekcie Sony. Autor wypowiedział się w tej sprawie na Twitterze i swojej stronie w serwisie Facebook oraz w kilku innych miejscach. Wyraźnie mówi on o planach związanych z PSP 2 oraz rzeczach, które usłyszał z różnych źródeł. Podobno wiec w kolejnej generacji przenośnej platformy nie uświadczymy obsługi dysków zgodnych z technologią UMD.

Reklama

Dyski UMD zostały stworzone przez Sony i miały na celu głównie powstrzymanie piractwa. W nowszej wersji PSP gry miałyby być rozprowadzane w inny sposób. Perry domyśla się, że możemy spodziewać się ściągania plików z sieci lub zgrywania z komputera. Podobno firmie Sony zależy na elektronicznej dystrybucji, gdyż zwiększa to kontrolę oraz eliminuje problem handlu używanymi produktami. Niewykluczone jest, że niektóre tytuły będą rozprowadzane w klasyczny sposób na kartach pamięci.

Skąd autor pośrednio przecież związany z całą sprawą miałby takie informacje? Jak wyjaśnił Perry jednemu z zagranicznych serwisów, miał okazję rozmawiać z nieujawnionym producentem zajmującym się PSP 2, więc musi istnieć już prototypowa wersja tego sprzętu. Większość źródeł uważa słowa tej kluczowej postaci z Acclaima za prawdziwe przynajmniej do pewnego stopnia, jednak pamiętajmy, że jego wypowiedzi należy traktować jako niepotwierdzone plotki.

Naturalnie sprawy nie skomentowała jeszcze główna zainteresowana, czyli korporacja Sony. Można domyślać się i gdybać, że informacje o nowym, rzekomym sprzęcie zostaną opublikowane na jakiejś dużej imprezie, jak chociażby nadchodzących targach E3 (odbywających się w dniach 2-4 czerwca tego roku w Los Angeles). Jak na razie jednak pozostajemy w sferze domysłów, ale wizja następcy PSP wydaje się coraz bardziej realna.

Nic dziwnego, bo przecież oryginalna konsolka sprzedaje się całkiem nieźle i mimo problemów wydaje się, że będzie mocno wspierana w tym roku. Świadczą o tym chociażby niedawne zapowiedzi zupełnie nowych tytułów oraz plotki o powstawaniu kolejnej, odświeżonej wersji. Na razie nie wiemy oczywiście, jak omawiana przez Perry'ego PSP 2 ma się do tych doniesień, gdyż już wcześniej pojawiły się sugestie, jakobyśmy mieli najpierw zobaczyć PSP-4000, a dopiero później prawowitego następcę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy