Reklama

PSP dla marynarzy Royal Navy

Brytyjska marynarka wojenna ma dość niecodzienne pomysły. Właśnie zdecydowano o wyposażeniu marynarzy w konsolki PSP.

Marynarze służący w Royal Navy otrzymają niedługo ciekawy prezent. Każdy z nich dostanie konsolkę PSP w błękitnym kolorze. Jako alternatywę proponowano wersję różową, ale nie zdobyła uznania decydentów. Pomysł narodził się w szkole marynarki wojennej Collingwood w Hampshire. Chodziło o wykorzystanie urządzenia do wyświetlania prezentacji materiałów szkoleniowych w ciasnych pomieszczeniach okrętowych.

Reklama

Na razie program dotyczy tylko i wyłącznie grupy 230 inżynierów. Jeżeli zakończy się powodzeniem, to zostanie rozszerzony. Początkowo rozważano nawet odłączenie napędów UMD, ale ostatecznie zdecydowano się tego nie robić. Po pierwsze inżynierowie znaleźliby sposób, aby je naprawić. Po drugie dowództwo liczy, że marynarze będą dbać o sprzęt, na którym można także grać.

Konsole zostały wyposażone w odpowiednie oprogramowanie z materiałami do nauki podzielonymi na krótkie partie. Ich przejrzenie nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Jednym z powodów, dla których wybrano właśnie PSP jest jego wytrzymałość. Podczas prezentacji sprzętu przedstawiciel Sony ciskał konsolką o ścianę, aby udowodnić jej trwałość.

Co ciekawe zakup konsol jest częścią programu cięcia kosztów szkoleń marynarzy. Dowództwo szacuje, że już teraz udało się je obniżyć do poziomu 200 funtów za godzinę. Jednocześnie jest to sposób dotarcia do nowego pokolenia, które z niechęcią patrzy na naukę z książek.

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | marynarze | royal | royal navy | navy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje