Reklama

PSP 2 w 2010 roku?

Choć w październiku na rynku pojawiło się PSP go, plotki o jego następcy nie tyle nie cichną, co nawet nabierają na sile.

Według najnowszych doniesień PSP 2 miałoby pojawić się? jeszcze w przyszłym roku!

Jak informują redaktorzy serwisu Bright Side of News (ci sami, którzy twierdzą, iż Nintendo w nowym DS-ie wykorzysta technologię Tegra Nvidii), powołując się oczywiście na anonimowe źródło, Sony już od 2008 roku pracuje nad pełnoprawnym następcą swej kieszonsolki.

Co więcej, na mocy umowy podpisanej z firmą Imagination Technologies, urządzenie miałoby wykorzystywać chip graficzny PowerVR SGX543 (którego poprzednie wcielenie napędza iPhone'a 3G) - uważa się, że jego moc obliczeniowa jest większa, niż zintegrowanych kart graficznych do PC.

Reklama

To nie wszystko. PowerVR SGX543 będzie dostępny w kilku wariantach - z dwoma, czterema, ośmioma i szesnastoma rdzeniami. Czterordzeniowy chip taktowany będzie zegarem 200 MHz, przeliczy 133 milionów poligonów na sekundę oraz cztery miliardy pikseli, co ponoć stawia go na równi z GeForcem 8600, a na pewno bije na głowę GT210. Z kolei ośmiordzeniowy może pochwalić się zegarem na poziomie 200 MHz, 266 milionami poligonów oraz ośmioma miliardami pikseli na sekundę. Najszybszy, szesnastordzeniowy, cechuje się jeszcze lepszymi parametrami - zegar 400 MHz, 532 miliony poligonów i 16 miliardów pikseli na sekundę. Dzięki temu, chip ten plasuje się tuż za GeForcem GTX 260. Oczywiście mówimy tu tylko o czystej mocy obliczeniowej, ostateczna wydajność kart graficznych zależy jednak nie tylko od niej.

Jak twierdzą redaktorzy Bright Side of News, Sony w swym PSP 2 może wykorzystać wersję czterordzeniową, z zegarem podkręconym do 400 MHz oraz dwurdzeniowy procesor bazujący na architekturze ARM Cortex.

Na koniec najważniejsza informacja: data premiery PSP 2. Redaktorzy serwisu zapewniają, iż znają dokładny termin debiutu kieszonsolki, ale ze względu na fakt, że chcą chronić swojego informatora, nie zdradzą, kiedy urządzenie trafi na rynek. Podobno jednak ma się to stać w ciągu - uwaga! - najbliższych dwunastu miesięcy.

Czy plotkom tym można wierzyć? Na razie wiarygodność serwisu Bright Side of News nie została potwierdzona i raczej trzeba traktować je z lekkim niedowierzaniem. Choć fakt, że PSP 2 prędzej czy później trafi na rynek jest raczej pewne...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy