Reklama

Nowości Sony na PSP

[Uaktualniono]Konferencja Sony w dużym stopniu skupiła się na grach na przenośną konsolkę japońskiego giganta - PlayStation Portable.

Oto krótkie podsumowanie tego, co ciekawego na ten temat zaprezentowano wczoraj w Los Angeles.

Właściciele handhelda PlayStation Portable z pewnością nie uważają tegorocznego wystąpienia Sony za nieudane - firma pokazała, że gry na tę konsolkę są ważną częścią jej oferty. Największą niespodzianką z pewnością była gra Resistance: Retribution, czyli TPP w uniwersum stworzonym przez studio Insomniac. Autorzy oryginału są jednak zajęci pracą nad sequelem - wersją przenośną zajmuje się Sony Bend. Niewiele o niej wiadomo poza tym, że graficznie prezentuje się naprawdę nieźle, a głównym bohaterem ponownie będzie Nathan Hale. Premiera wiosną przyszłego roku. Resistance to nie jedyna nowość, jaką ujawniło wspomniane wystąpienie - dzięki niemu wiemy również, że PSP dostanie dwa porty gier z PS3: Super Stardust Portable i Valkyria Chronicles. Na chwilę obecną nie można o nich niestety napisać nic konkretnego. Ameryka doczeka się również nowego pakietu z konsolką, platformówką Ratchet&Clank: Size Matters, filmem Skarb Narodów 2 na płytce UMD, kartą Memory Stick Duo 1GB i kuponem na echochrome w wersji na PSN. Wszystko za 199 dolarów.

Reklama

Poza tym na prezentacji można było zobaczyć sporo innych tytułów, które zmierzają na przenośny sprzęt do grania od Sony - LocoRoco 2, Patapon 2, Star Wars: The Force Unleashed, Madden NFL 09, NBA 09: The Inside, Buzz! Master Quiz, LEGO Batman... Co prawda tylko przez moment, na zmontowanym wcześniej filmiku, ale zawsze. Oby to wystarczyło, aby zapewnić PSP dobrą przyszłość.

[Aktualizacja]Niestety portu Valkirii się nie doczekamy, to pomyłka w montażu prezentacji Sony. Szkoda, przenośna wersja tego tytułu z pewnością wzbudziłaby spore zainteresowanie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy