Reklama

Nowa wersja PSP z ekranem dotykowym?

W serwisie poświęconym PSP - PSPFanboy - pojawiły się screenshoty pochodzące z najnowszej ankiety przygotowanej przez Sony zawierającej kilka pytań odnośnie tego, czego spodziewamy się po kolejnej wersji handhelda.

W pierwszej części badania należało ocenić, która z nowych funkcji skłoniłaby nas do zakupu następnej konsolki. Wśród wymienionych propozycji znalazły się między innymi: dłuższy czas pracy na baterii, obsługa BlueTooth, klawiatura ułatwiająca surfowanie po Internecie, nowe wersje kolorystyczne, mniejsze gabaryty konsoli przy zachowaniu obecnej wielkości ekranu, wbudowany dysk twardy, a także GPS i tuner TV. Najciekawsza jest jednak inna opcja, którą najwyraźniej rozważa Sony - ekran dotykowy. Zresztą chęć wyposażenia w niego najmocniejszej (sprzętowo) przenośnej konsoli nie powinna dziwić - w końcu konkurencja PSP, czyli bezwzględny król handheldów Nintendo DS oraz nowy i coraz popularniejszy iPhone oferują gry wykorzystujące touchscreen.

Reklama

Chociaż samo przeprowadzenie ankiety jeszcze o niczym nie świadczy, wygląda na to, że Sony jest gotowe na wprowadzenie sporych zmian do następnej wersji konsolki. Watro też wspomnieć, że już od jakiegoś czasu posiadacze PSP mogą zaopatrzyć się w ekran dotykowy przygotowany przez firmy trzecie. Widać też, że Japończycy chcą popracować nad dostępem do usług sieciowych - druga z ankiet dotyczy nowych funkcji w PSNetwork na PSP, takich jak lista przyjaciół, Home, PS Store, czy Trofea.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje