Nowa aktualizacja oprogramowania do PSP wzbogaca konsolę o obsługę Skype'a

Niedawno informowaliśmy, że Japończycy muszą poczekać na możliwość korzystania z komunikatora Skype za pomocą konsoli PSP.

Sony przyznało wtedy, że Europejczycy nie powinni się martwić, ponieważ handheld na Starym Kontynencie zostanie wzbogacony o nowe funkcje zgodnie z planem. Jak się okazało, firma dotrzymała słowa.

Od wczoraj można pobrać aktualizację oprogramowania (firmware 3.90), która wzbogaca menu konsoli o opcję GO! Messenger uruchamiającą komunikator. Na razie jednak przekierowuje jedynie użytkowników na stronę internetową z informacjami na temat nowej usługi.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z możliwości komunikacji głosowej VOIP mogą najpierw skorzystać posiadacze nowszych, lżejszych i węższych modeli PSP. Właściciele starszej wersji na kompatybilne oprogramowanie muszą czekać do końca lutego. Na wtedy też planowane jest uruchomienie serwisu i umożliwienie komunikacji zarówno głosowej, jak i wideo.

Reklama

W Japonii wraz ze startem usługi do sklepów miały trafić zestawy słuchawkowe, dzięki którym można by było skorzystać z nowych możliwości konsoli. Niestety, jak już wcześniej informowaliśmy, nie zostały one dopuszczone do sprzedaży, ponieważ nie spełniały wymogów twórców programu Skype. W Ameryce i Europie podobne zestawy nie zostały jeszcze zapowiedziane.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: Japończycy | aktualizacja | aktualizacja oprogramowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy