Reklama

Duke Nukem na PSP i DS-a!

Duke Nukem powraca, razem z legendarną firmą Apogee!

Ten wydawca klasycznych pecetowych hitów z lat 80 i 90 ogłosił, że szykuje trzy zupełnie nowe gry z Księciem w roli głównej, które ukażą się w wersjach na DS-a i PSP pod wspólnym szyldem Duke Nukem Trilogy.

Apogee to teksańska firma, która swego czasu spopularyzowała shareware'owy model dystrybucji gier - wydawca takich pecetowych klasyków, jak Commander Keen, Rise of the Triad, Raptor czy Duke Nukem. Dziś znana jest jako 3D Realms - swój oddział stworzony pierwotnie dla wydawania tytułów z trójwymiarową grafiką, które z czasem (nie)stety całkowicie wyparły produkcje 2D. Dlaczego to przypominamy? Ponieważ Apogee powraca, i to z Duke'em na DS-a i PSP! Chodzi o serię trzech gier, nazwanych Duke Nukem Trilogy: Critical Mass, Chain Reaction i Proving Grounds. Każda z nich to trzy różniące się od siebie lokacje, które podzielono na standardowe "poziomy". Co ciekawe, na razie nie wiadomo, jaki styl rozgrywki zaprezentuje nowy Książę - firma nie zapomniała pochwalić się w informacji prasowej zaawansowaną grafiką 3D tych tytułów, ale nie podała konkretnie, do jakiego worka będzie można je wrzucić. Skoro ma to być jednak "powrót do przeszłości", to stawiamy na stare, dobre platformówki w stylu dwóch pierwszych gier z Duke'em w roli głównej.

Reklama

Apogee zapewnia, że przenośny Książę nie będzie identyczny na obu platformach, tylko wykorzysta specyficzne możliwości obu handheldów. można więc liczyć na lepszą grafikę w przypadku PSP oraz sterowanie stylusem i wykorzystanie dwóch ekranów w przypadku DS-a. Obie wersje trylogii mają natomiast cechować się identyczną fabułą i tak samo zwariowanym arsenałem głównego bohatera. Pierwsza część - Critical Mass - pojawi się na półkach sklepowych na początku przyszłego roku.

Firma zapowiada, że wyda w nowych wersjach również inne klasyki ze swojego portfolio, ale na razie nie ujawnia na ten temat nic więcej. Warto cieszyć się z tego, co już zostało ogłoszone i mieć nadzieję, że cała seria Duke Nukem Trilogy wyrobi się z premierą przed grą Duke Nukem Forever.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy