Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Vegas 2 wielkim sukcesem finansowym Ubisoftu

Rainbow Six Vegas 2 rozeszło się już w dwóch milionach egzemplarzy. To ogromny, a zarazem niespodziewany sukces Ubisoftu, który zapewnił francuskiemu gigantowi przychody na poziomie 45 milionów euro.

Las Vegas - miasto hazardu, neonów i grzechu dzięki Ubisoftowi stało się areną walk terrorystów z elitarnym oddziałem Rainbow. Shooter taktyczny Rainbow Six Vegas 2 okazał się wielkim sukcesem finansowym firmy, na której czele stoi Yves Guillemot. Przychody osiągnięte dzięki sprzedaży dwóch milionów egzemplarzy tego tytułu niespełna dwa tygodnie po jego premierze przerosły oczekiwania władz francuskiego wydawcy.

Reklama

"Rok po wielkim sukcesie, jaki odniosła pierwsza część, druga odsłona, która zapewnia kolejne niepowtarzalne wrażenia związane z rozgrywką sieciową w niezwykle lubianym środowisku Toma Clancy'ego, plasuje się w czołówce tytułów na Xboksa 360 i PlayStation 3 niemal we wszystkich krajach" - powiedział prezes Ubisoftu, Yves Guillemot.

Na dowód znakomitej sprzedaży gry R6 Vegas 2 przypominamy, że dwa tygodnie temu była ona najlepiej sprzedającym się tytułem na rynku brytyjskim, zaś na przestrzeni minionych siedmiu dni popularniejszy od tego shootera taktycznego był jedynie Gran Turismo 5 Prologue.

Ubisoft dzięki R6 Vegas 2 jest bogatszy o 45 milionów euro. Tak dużych rozmiarów tej sumy nikt we francuskiej firmie się nie spodziewał. W obliczu takiego sukcesu być może wydawca zmieni zatem zdanie o niekontynuowaniu prac nad omawianą serią, choć wydaje się to mało prawdopodobne.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje